Zingali Client Name Evo 1.5

Firma Zingali Acoustic często porównywana jest do Ferrari, a to za sprawą współpracy z tym producentem samochodów, jak i użycia słynnej czerwieni do wykończenia niektórych swoich modeli kolumn głośnikowych.
To co wyróżnia zestawy Zingali to wynaleziona przez siebie i wykorzystywana tuba Omniray oraz bardzo wysokiej jakości ich wykończenie. Można dodać jeszcze dwie charakterystyczne cechy: nie należą do produktów małych i lekkich oraz nie są tanie.

O zastosowanych w kolumnie Client Name Evo 1.5 głośnikach niewiele wiadomo. Niskotonowy o średnicy membrany 15 cali napędzany jest dużą cewką (o średnicy 76 mm). Zaś wysokotonowy, z membraną jednocalową, wykorzystany został w konstrukcji tubowej Omniray, z wylotem o średnicy 15″ i kątem rozproszenia 100 stopni. Oba głośniki pochodzą od producenta B&C.

Omniray, zastosowany w kolumnach głośnikowych Zingali, to rewolucyjna koncepcja głośnika tubowego stworzona przez Giuseppe Zingali. Zapewnia ona prawie idealne odwzorowanie całego pasma akustycznego, dając wysoką sprawność głośników, dynamikę (co widać w ich danych technicznych) i neutralność barw. Bowiem tuba przed głośnikiem zachowuje się jak transformator dopasowujący między membraną tweetera, a powietrzem. W ten sposób zwiększa ciśnienie, a tym samym gęstość powietrza w pobliżu membrany. Dzięki temu głośnik osiąga większą sprawność przenoszenia mocy z membrany na powietrze, czyli większą efektywność (skuteczność). Zaletą takiego rozwiązania jest też to, że znacznie lepiej przenoszą się bardzo ciche i bardzo głośne dźwięki.

Obudowa Zingali Client Name Evo 1.5 wykonana jest z płyt MDF o grubości aż 44 mm. Nic dziwnego, że kolumna waży 75 kg. Wylot tunelu bass-releks ulokowano na jej spodzie, zatem jest niewidoczny dla słuchacza.

 

Zingali Client Name Evo 1.5

 

 

Każdy egzemplarz kolumn głośnikowych Zingali, również Client Name Evo 1.5, wygrzewany jest przez 24h. Następnie dokonuje się pomiaru w komorze bezechowej i wystawia certyfikat jakości zanim opuści fabrykę.

Wszystkie zestawy Zingali wytwarzane są we Włoszech, a nie na Dalekim Wschodzie, dlatego producent może wykonać personalizowany egzemplarz w dowolnym kolorze, z liczącej ponad 200  odcieni, palety RAL (wariant Plus), a nawet kolory specjalne.

 

Zingali Client Name Evo 1.5

 

 

Dane techniczne:
Typ: 2-drożny, bass-refleks
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., kopułka o średnicy 25 mm, cewka o średnicy 44 mm, z tubą o średnicy wylotu 15 cali
Głośnik niskotonowy: 1 szt., membrana o średnicy 380 mm (15″), cewka o średnicy 76 mm
Pasmo przenoszenia): 32 Hz – 20 kHz
Efektywność (1W/m): 97 dB
Impedancja: 8 Ohm
Moc wyjściowa: 1000 W
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 800 Hz, 12 dB/oktawę
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 1120 x 520 x 730 mm
Ciężar: 75 kg

Więcej informacji: http://www.zingaliacoustics.com/product/client-name-evo/client-name-evo15