YG Acoustics Sonja 1.3

Kolumna głośnikowa YG Acoustics Sonja™ warta jest bliższego poznania nie tylko ze względu na jej formę, ale i zastosowane technologie, w tym materiał z którego zbudowana jest konstrukcja, czyli stop aluminium wykorzystywany w konstrukcjach lotniczych.
Jest to flagowy produkt amerykańskiej firmy YG Acoustics i reprezentuje wszystko to, co wiemy na temat projektowania zestawów głośnikowych. Zastosowane w niej innowacje obejmują przede wszystkim głośniki i zwrotnicę, do budowy której wykorzystano toroidalne cewki z rdzeniem powietrznym własnej produkcji (technologia ToroAir), uzyskując ultraniskie zniekształcenia.

Zestaw głośnikowy YG Acoustics Sonja ma ciekawą formę: są to trzy oddzielne moduły zbudowane z paneli aluminiowych, zamontowane pionowo, jedna na drugiej. Wykorzystano tutaj aluminium w postaci wielowarstwowej, a każdy moduł jest zoptymalizowany dla określonego zakresu częstotliwości, gwarantując znikome wibracje nawet przy wyjątkowo wysokich poziomach głośności. W nich umieszczono 5 głośników: tweeter z 1″ jedwabną kopułką zamontowany między dwoma 6-calowymi głośnikami średniotonowymi oraz dwa głośniki niskotonowe o średnicy 250 mm.

Bas i jednostki średniotonowe powstały przy użyciu technologii BilletCore: korpus zbudowany z masywnych płyt aluminiowych stosowanych w konstrukcji samolotów. Ten unikatowy produkt zapewnia zdecydowanie lepszą dynamikę oraz delikatność obrazu muzycznego dzięki niskim zniekształceniom w wyniku sztywności i dokładności wykonania elementów przetwornika.

 

YG Acoustics Sonja 1.3

 

Dane techniczne:

Głośnik wysokotonowy: 1” (25 mm), z jedwabną kopułką, 1 szt.
Głośnik średniotonowy: 6” (180 mm), 2 szt.
Głosnik niskotonowy: 10” (250 mm), 2 szt.
Podział częstotliwości: 65 Hz / 1,75 kHz
Efektywnośc: 88 dB
Impedancja: 4 Ohm
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 1790 x 430 x 720 mm
Ciężar: 230 kg/szt.
Cena: $106,800/para

Strona producenta: http://www.ygacoustics.com/