YG Acoustics Carmel 2

W porównaniu do wcześniej opisywanego na naszych stronach modelu Sonja kolumna głośnikowa YG Acoustics Carmel 2 jest widocznym krokiem naprzód w technologii wytwarzania zarówno głośników, jak i obudowy. Ta ostatnia została wykonana z aluminium, stosowanego w lotnictwie, przy pomocy obrabiarek CNC, wykorzystując technologię FocusedElimination™ w celu uniknięcia rezonansu. Tradycyjna obudowa z płyt MDF wzmacniana jest wewnątrz wspornikami, a w tym modelu całość podzielono na 3 komory, zaś przednią ścianę, o grubości 35 mm, zgrabnie wygięto poszerzając podstawę. Całość ma czarne, lśniące wykończenie.

Głośnik wysokotonowy z jednocalową, miękką kopułką to własna konstrukcja firmy YG opracowana w opatentowanej technologii ForgeCore™. Ten sam przetwornik został użyty we wcześniej wspomnianym zestawie YG Acoustics Sonja 1.3.

Natomiast głośnik średnio-niskotonowy w YG Acoustics Carmel 2 posiada membranę o średnicy 7 cali i został zoptymalizowany do odtwarzania niskich i tonów średnich częstotliwości. Zbudowany jest w oparciu o technologię BilletCore™, czyli posiada sztywny i lekki stożek z aluminium, dający wyższą dynamikę, delikatność i niski poziom zniekształceń.

YG Acoustics Carmel 2

Zwrotnica o częstotliwości podziału 1750 Hz, wyposażona w toroidalne, powietrzne cewki. Pracuje w układzie DualCoherent™, który utrzymuje płaską charakterystykę pasma i niemal zerowe przesunięcie fazy.

Dane techniczne:

Typ: 2-drożny, obudowa zamknięta
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., kopułka o średnicy 25 mm, technologia ForgeCore™
Głośnik niskotonowy: 1 szt., membrana aluminiowa o średnicy 7″ (175 mm), technologia BilletCore™
Pasmo przenoszenia: 32 Hz – 40 kHz
Impedancja: 4 Ohmy
Skuteczność (2,83V/1m): 87 dB
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 1,75 kHz
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 991 x 230 x 310 mm
Waga: 34 kg
Wykończenie: aluminium anodyzowane na kolor czarny
Cena: ok. 24 300 USD/para

Więcej informacji: http://www.yg-acoustics.com/category/carmel-2