Wilson Benesch Cardinal

Flagowym modelem firmy Wilson Benesch, brytyjskiego producenta, są kolumny głośnikowe Cardinal, będące najbardziej zaawansowanymi zestawami głośnikowymi w jego ofercie. Zbudowane na bazie włókien węglowych, z zastosowaniem systemu zaawansowanej technologii kompozytowej oraz aluminiowego chassis o wadze 35 kg, zapewniają najwyższą z możliwych jakość dźwięku.

Stworzono wyjątkową obudowę o olbrzymiej wewnętrznej objętości, łukowatym kształcie pozwalającym na osiągnięcie skomplikowanej wewnętrznej geometrii, skutecznie przeciwdziałającej falom stojącym. Kształt ten i geometria wskazują, że projekt kolumny głośnikowej zawiera w sobie elementy pochodzące z wielu poprzedników firmy Wilson Benesch, takich jak modele: A.C.T One, Bishop i Chimera.

 

Wilson Benesch Cardinal

 

Każda kolumna głośnikowa Wilson Benesch Cardinal została wyposażona w 9 firmowych przetworników Tactic-II oraz wysokotonowy Semisphere. W sumie pokrywają one pasmo sięgające od 25Hz do 35kHz.

Wysokotonowy głośnik Semisphere, o średnicy cewki 25 mm, współpracuje z prostym filtrem pierwszego rzędu. Średnie częstotliwości obsługiwane są przez dwa głośniki Tactic-II o średnicy 170 mm, filtrowane mechanicznie, bez zwrotnicy.

Natomiast niskie tony odtwarzają cztery 17-centymetrowe przetworniki Tactic II pracujących w układzie isobaric (po dwa na każdy układ). Oprócz nich dodatkowo zastosowano głośniki Tactic, o identycznej średnicy, pracujące jako membrany bierne.

 

Wilson Benesch Cardinal

 

 

Dane techniczne:
System: 2,5-drożny
Głośnik wysokotonowy: 1” Semisphere Tweeter, 1 szt.
Głośnik średniotonowy: 7” Tactic-II, 2 szt.
Głośnik niskotonowy: 7” Tactic-II, 4 szt.
Membrana bierna: 7” Tactic (PASSIVE ABRs), 2 szt.
Skuteczność: 90 dB/2,83V/1m
Impedancja nominalna: 6 Ohm
Pasmo przenoszenia [+/- 3dB]: 25 Hz – 35 kHz
Rekomendowana moc wzmacniacza: min. 100 W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 1735 mm x 620 mm x 640mm
Waga: 120 kg
Wykończenie:
– wersje z połyskiem: piano black, white, red birds eye, birds eye maple, burr walnut, ebonised walnut, zebrano
– wersje satynowe: natural cherry, maple, oak.
Cena: 269 000 zł za parę.