Wharfedale Jade 3

Produkty angielskiej firmy Wharfedale często mają zastosowanie w zestawach kina domowego z wyższej półki. Ale i też jako niedrogie pary stereofoniczne. Zresztą jej oferta jest bogata i każdy miłośnik domowego brzmienia znalazłby coś dla siebie. Co jakiś czas firma ta wypuszcza na rynek serię modeli, która nadaje trend i stanowi wzorzec dla projektantów. Do nich należy też podstawkowa, 3-drożna kolumna głośnikowa Wharfedale Jade 3, zaprojektowana przez Peter’a Comeau.

Jej obudowa, całkowicie zamknięta, o przekroju „horseshow” (patrząc z góry) wykonana jest nie z płyty MDF, lecz z konstrukcji złożonej z wielu warstw płyty wiórowej i sklejki, noszącej nazwę Crystalam. Ma ona pozytywny wpływ na rezonanse w środkowym zakresie pasma. Górna część skrzynki opada do przodu, gdzie na przednim krańcu wystaje elastomerowa, izolująca drgania, obudowa głośnika wysokotonowy. Podobne rozwiązanie stosują inne firmy, np. KEF lub B&W.

Wharfedale Jade 3

Wharfedale Jade 3

Wharfedale Jade 3

Tweeter w Wharfedale Jade 3 posiada aluminiowa kopułkę o średnicy 25mm. Zaś membrany głośników niskotonowego (o średnicy 150 mm) oraz średniotonowego (o średnicy 76 mm) wykonano z Acufibre. To autorski, samotłumiący materiał, który tkany jest z włókna szklanego i węglowego. W przypadku głośnika średniotonowego stożek dodatkowo powlekany jest cienką warstwą aluminium (Alu-pulp composite), by poprawić swoją charakterystykę promieniowania.

Wharfedale Jade 3

W wąskim tyle Wharfedale Jade 3 znajduje się terminal z czterema złączami ustawionymi w pionie, dający możliwość podłączenia ze wzmacniaczem w układzie bi-wiring.

Obudowa oferowana jest w 4 kolorach wykończenia: czarny dąb, rosewood, czarny lakier fortepianowy oraz wiśnia.

 

Dane techniczne:

Typ: 3-drożny, obudowa zamknięta
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., kopułka aluminiowa o średnicy 1″ (25 mm)
Głośnik średniotonowy: 1 szt., membrana powlekana aluminium, o średnicy 3″ (76 mm)
Głośnik niskotonowy: 1 szt., membrana o średnicy 6,5″ (150 mm) z Acufibre
Pasmo przenoszenia (±3dB): 45 Hz – 24 kHz
Efektywność (2.83V/1 m): 86 dB
Impedancja: 6 Ohm
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 350Hz, 2.8kHz
Rekomendowana moc wzmacniacza: 30W – 150W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 433 x 246 x 400 mm
Ciężar: 11,8 kg

Cena: od 1500,00 zł za sztukę, zależnie od wykończenia

Więcej informacji: http://www.wharfedale.co.uk/product.php?pid=5