Wharfedale Diamond 10.2

Firma Wharfedale z 70-letnią tradycją jest częścią International Audio Group, która ma siedzibę w Anglii, w Huntingdon, sercu międzynarodowego przemysłu hi-fi. Jednym z jej produktów jest seria Diamond 10, a wśród nich podstawkowa kolumna głośnikowa Wharfedale Diamond 10.2.

Ten zestaw głośnikowy posiada atrakcyjną wizualnie obudowę, elegancko wygiętą, zapewniającą wytrzymałość i zmniejszenie wewnętrznych fal stojących. Koncepcja ta została zaczerpnięta z poprzedniej serii Diamond 9. Zaś ścianka przednia obudowy ma strukturę kompozytowego panelu z czarnym „fortepianowym” wykończeniem co poprawiło wyglądu kolumny oraz, co ważniejsze, jakość brzmienia, gdyż redukuje to efekty wibracji i zapewnia stabilną platformę dla samych głośników.

Głośnik średnio-niskotonowy posiada kevlarową membranę z wytłoczonym diamentowym wzorem. Wzór ten redukuje i wytłumia fale stojące znajdujące się w otoczeniu, zapewniając czystszy akustyczny roll-off wysokich częstotliwości oraz zwiększa możliwości koherentnej współpracy tweetera i przetwornika średnio-niskotonowego.

Głośnik wysokotonowy z magnesem neodymowym montowany jest w odlewanej płytce mocującej posiadającej wyprofilowany przekrój, optymalizujący dyspersję wysokich częstotliwości, dzięki czemu produkuje szybkie i najbardziej liniowe pasmo przenoszenia.

 

Wharfedale Diamond 10.2

 

Tę kolumnę głośnikową cechuje rzadko spotykane rozwiązanie. Otóż  zastosowano dwa porty bass-reflex, które umieszczono z tyłu.

Kolumna Wharfedale Diamond 10.2 będąca najnowszą ewolucją tego klasycznego głośnika opiera się na sukcesie swoich poprzedników wielokrotnie nagradzanych. Rezultatem jest brzmienie klarowne, spójne i przestrzenne, dynamiczne i dobrze kontrolowane. Do tego atrakcyjna wizualnie obudowa, elegancko wygięta. To wszystko sprawia, że nowy Diamond 10.2 to klejnot w koronie firmy Wharfedale.

 

Dane techniczne:
Typ: dwudrożna kolumna podstawkowa bass-reflex
Głośnik nisko-średniotonowy: 165mm
Głośnik wysoktonowy: 25mm
Rekomendowana moc znamionowa wzmacniacza: 20 – 100W
Czułość (1W/1m): 86 dB
Pasmo przenoszenia (-6dB): 40 Hz – 24 kHz
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 1.8 kHz
Impedancja nominalna: 6 Ohm
Wymiary produktu: 364 x 225 x 303 mm
Waga netto: 6.60 kg
Kolorystka: Blackwood, Rosewood Quilt, Walnut Pearl, Wenge