Vienna Acoustics Schönberg

Firma Vienna Acoustics znana jest w naszym kraju głównie z topowych modeli, takich jak Concert Grand, Klimt czy Heritage. Ale w swojej ofercie ma też serię tańszych produktów. Jest to seria Schönberg, będąca zarazem zestawem kina domowego, widocznego na zdjęciu. Model bazowy tejże serii, czyli Schönberg (Schoenberg), jest kolumną podłogową o ciekawej konstrukcji. Obudowa, zbudowana z piaskowanego i anodyzowanego aluminium oraz płyty MDF, została tak przemyślnie ukształtowana, by nie było równoległych ścian w celu uniknięcia wewnętrznych fal stojących. A zarazem osiągnięto dużą szczupłość, sztywność i dobrą kontrolę rezonansu. Całość postawiono na 3-punktowej, stabilizującej podstawie z kolcami.

 

Kolumna głośnikowa Vienna Acoustics Schonberg to 2-drożny zespół głośnikowy z trzema przetwornikami. Dwa nisko-średniotonowe głośniki o średnicy 6 cali każdy posiadają przeźroczyste mebrany XPP. Głośnik wysokotonowy to nowa konstrukcja. Ten tweeter, z kopułką z jedwabiu, napędzany jest neodymowym układem magnetycznym złożonym z trzech, z przewierconymi otworami w środku, magnesów, w celu zapewnienia pełnej kontroli ciśnienia wewnętrznego. Drugi z nich służy do ekranowania układu, poprzez odwrócenie rozproszonego pola magnetycznego. Umożliwia to postawienie tego zestawu bardzo blisko telewizora.

Na bocznej ścianie kolumny Vienna Acoustics znajdują się dwa, różnej długości, tunele bass-reflex oraz terminal z posrebrzanymi złączami.

Vienna Acoustics Schönberg

 

Dane techniczne:

Typ: kolumna podłogowa, podwójny bassreflex, 2-drożna, 3 głośniki
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., 25 mm (1″), kopułka z jedwabiu, potrójny magnes neodymowy, ekranowany
Głośnik średnio-niskotonowy: 2 szt., 150 mm (6”), membrana przeźroczysta XPP
Pasmo przenoszenia: 40 Hz – 25 kHz
Impedancja: 4 Ohm
Czułość: 91 dB
Zalecana moc wzmacniacza: 30 – 200W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 105 x 27 x 9 cm
Waga: 13,5 kg
Wykończenie: kolor srebrny i czarny połysk