Triton Seven Tower

Zestaw głośnikowy Triton Seven Tower firmy GoldenEar Technology jest najmniejszym modelem ze znanej serii kolumn Triton i jako jedyny z nich jest jednostką pasywną, czyli nie posiada wbudowanego wzmacniacza.

Zastosowano tutaj dość rzadko spotykany układ D’Appolito (nazwa pochodzi od nazwiska konstruktora, Josepha D’Appolito). Polega on na symetrycznym umieszczeniu głośnika wysokotonowego między głośnikami średnio-niskotonowymi, połączonymi równolegle, które przetwarzają ten sam zakres częstotliwości. W ten sposób powstaje bardziej wyrównane w płaszczyźnie pionowej źródło dźwięku i niweluje się różnice brzmienia przy zmianach położenia słuchacza.

Tweeter jest przetwornikiem wstęgowym, wykonany z użyciem technologii HVFR™ High-Velocity Folded Ribbon. Większa wydajność, niższe zniekształcenia, lepsze dynamika i znakomicie szczegółowy dźwięk to efekt tej technologii.

 

 

Triton Seven Tower

 

Oba głośniki średnio-niskotonowe o średnicy membrany 130 mm pracują w tym samym torze sygnałowym i współpracują z dwiema membranami pasywnymi. Te ostatnie, o średnicy 8 cali (20 cm), znajdują się na dole po obu stronach obudowy Triton Seven, blisko podłogi dla optymalnej pracy w pomieszczeniu w zakresie niskich tonów.

Smukła obudowa, z przechyloną do tyłu przednią ścianką, o eleganckich krzywiznach, jest przedłużeniem stylu wykorzystanego w nagradzanej wcześniej serii Triton i stanowi piękny mariaż wykończonej czarnym lakierem fortepianowym ze płaszczyznami pokrytymi tkaniną. Wprawne oko czytelnika zauważy, że Triton Seven nie posiada równoległych powierzchni – to pomaga zmniejszyć fale stojących wewnątrz obudowy. W jej tylnej części znajduje się terminal z jedną parą złączy.

 

Triton Seven Tower

 

 

Dane techniczne:
Typ: 3-drożny
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., wstęgowy, wykonany z użyciem technologii HVFR™ High-Velocity Folded Ribbon
Głośnik średnio-niskotonowy: 2 szt., membrana o średnicy 5,25″ (130 mm)
Membrana pasywna: 2 szt., o średnicy 8″ (200 mm)
Pasmo przenoszenia: 29 – 35 000 Hz
Impedancja: 8 Ohmów
Efektywność: 89 dB
Rekomendowana moc wzmacniacza: 10 – 300 W/kanał
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 101,0 x 18,4 x 28,0 cm
Waga: 14,5 kg

 

Więcej informacji: http://www.goldenear.com/products/triton-series?gktab=1