Triangle Signature Delta

Kolumna głośnikowa Triangle Signature Delta jest tańszą konstrukcją opisywanego wcześniej na naszych stronach zestawu Triangle Magellan Cello SW2 tego francuskiego producenta. Charakterystyczną cechą jego produktów jest design (srebrne obramowania głośników i ciemne membrany wraz z dużą tabliczką z logotypem) oraz bardzo wysokiej jakości wykończenie obudów, lakierowanych (aż 10 warstw lakieru) na wysoki połysk. Dobrym tego przykładem jest skrzynka Triangle Signature Delta zbudowana z 7 warstw płyty HDF, każda o grubości 3 mm. Ścianki zostały lekko zakrzywione, a górna jej część jest ścięta pod kątem 5 stopni. Przedni panel jest minimalnie szerszy od szerokości koszy głośników w celu optymalizacji poziomego rozproszenia.

Użyty głośnik wysokotonowy TZ2550 posiada tytanową kopułkę i korektor fazy. Jego tuba została odlana z aluminium nadając mu ładnego, srebrnego wyglądu, a zarazem przyczynia się do lepszego rozpraszania dźwięków o częstotliwości powyżej 2,7 kHz.

 

Triangle Signature Delta

 

 

Poniżej znajduje się głośnik średniotonowy z membraną papierową i kopułką przeciwpyłową w kształcie stożka, przypominający korektor fazy. Jego aluminiowy kosz o średnicy 185 mm zapewnia doskonałą wentylację, również dla jego dwuwarstwowej cewki.

 

Triangle Signature Delta

 

 

Natomiast oba głośniki niskotonowe w Triangle Signature Delta są takie same, czyli posiadają membraną z włókna szklanego o średnicy 185 mm (7,3 cala), połączoną z koszem poprzez odwrócony resor z gumy. Ich dwuwarstwowa cewki pracują w układzie złożonym z dwóch magnesów ferrytowych.

 

Triangle Signature Delta

 

 

Między głośnikami niskotonowymi znajduje się tunel bass-refleks Twin Vent, wymyślony przez konstruktorów Triangle. Otóż, słuchacz widzi jeden otwór, natomiast w rzeczywistości są tam dwa tunele, podzielone poziomą przegrodą. Ma to swoje uzasadnienie, gdyż konstrukcja kolumny Triangle Signature Delta posiada dwie komory, z których każda jest wentylowana portem bass-refleks. Według producenta takie rozwiązanie poprawia równowagę tonalną poprzez emisję basów z jednego punktu.

Triangle Signature Delta

Z tyłu obudowy znajduje się satynowy terminal z podwójnym złączem umożliwiającym podłączenie w układzie Bi-wiring.

 

Dane techniczne:
Typ: 3-drożny, bass-refleks
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., kopułka tytanowa o średnicy 25 mm
Głośnik średniotonowy: 1 szt., membrana papierowa o średnicy 185 mm (7,3 „)
Głośnik niskotonowy: 2 szt., membrana z włókna szklanego o średnicy 185 mm (7,3 „), dwa magnesy ferrytowe
Pasmo przenoszenia (±3dB): 35Hz – 20kHz
Efektywność (2,83V/m): 92 dB
Impedancja: 8 Ohm
Moc wyjściowa: 120 W
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 280 Hz, 2.7 kHz
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 1230 x 233 x 372 mm z podstawą
Ciężar: 33 kg
Wykończenie: mahoń, czarny, biały

Więcej informacji: http://www.triangle-fr.com/signature_delta_en.php