TEAC S-300NEO

Starsi audiofile i pasjonaci zapewne znają markę TEAC, głównie jako producenta high-endowego sprzętu audio, w tym sprzętu nagrywającego. Obecnie nadal jego produkty są nadal doceniane przez specjalistów, a firma poszerzyła swoją ofertę także o zespoły głośnikowe.

Kolumna głośnikowa TEAC S-300NEO to bardzo dobry przykład, że dzięki zastosowaniu tylko jednego głośnika można uzyskać doskonałe brzmienie. Co jak co, ale tego japońskiego producenta trudno posądzać o wypuszczenie na rynek niesprawdzonej konstrukcji.

Wykorzystano tutaj kompaktowy głośnik o średnicy membrany 13 cm, z dużym, ekranowanym układem magnetycznym, w którym zamontowano głośnik wysokotonowy, 1-calowy, kopułkowy. Układ taki nazywany jest współosiowy lub koncentryczny (w języku angielskim: coaxial). Jego zaletą jest to, że zajmuje mało miejsca, zatem i obudowa może być mniejsza. W tym przypadku konstruktorzy postanowili większy nacisk przyłożyć na poszerzenie dolnego pasma zestawu, co jednoznacznie sugeruje objętość netto konstrukcji, wynosząca prawie 6 litrów. Dopełnieniem tego jest tunel bass-refleks w tylnej części kolumny głośnikowej pod duzym terminalem z czterema złoconymi złączami. Dzięki temu kolumnę głośnikową TEAC S-300NEO można podłączyć do wzmacniacza także w układzie bi-wiring.

 

TEAC S-300NEO

Wspomniana obudowa jest wykończona bardzo elegancko, poszczególne elementy spasowano idealnie, z możliwością wyboru w dwóch kolorach: Cherry Wood i czarnym, z lakierem o wysokim połysku. W komplecie producent dodaje, oprócz pary przewodów głośnikowych o długości 2 mb., szmatek do czyszczenia, także kolce, po 3 szt. na każdą kolumnę.

 

TEAC S-300NEO

 

Dane techniczne:

Typ: 2-drożny, bas-reflex
Głośnik: 1 szt., współosiowy, niskotonowy z membraną o średnicy 13cm, wysokotonowy, 1-calowy, kopułkowy, układ magnetyczny ekranowany
Impedancja: 6 Ohm
Efektywność: 86 dB/W/m
Pasmo przenoszenia: 55 – 33 000 Hz
Częstotliwość podziału: 3,5 kHz
Maksymalna moc muzyczna: 100 W
Wymiary (wys. x szer. x  głęb.): 240 x 184 x 229 mm
Waga: 4.3kg/szt.

 

Więcej informacji: http://audio.teac.com/product/s-300neo/overview/