SVS PB13-Ultra

SVS to prawie nieznana u nas amerykańska firma, która została założona w 1998 roku przez grupę entuzjastów audio. Za główny cel postawili sobie zaoferowanie klientom lepszej alternatywy dla konkurencyjnych subwooferów, ale produkują też kolumny głośnikowe, zarówno podstawkowe, jak i podłogowe.

Subwoofer SVS PB-13-Ultra to szczyt technologii tej firmy. Imponujący, o ogromnej mocy i elegancki, z pewnością przekroczy oczekiwania najbardziej wymagających audiofilów i zagorzałych entuzjastów kina domowego.


Zastosowany tu głośnik posiada ultralekką i sztywną membranę Rohacell, wykonaną z włókna szklanego powlekanego poliamidem o średnicy 13,5 cala (340 mm). Jego cewkę, o średnicy 3 cali, zrobion z 8 warstw drutu aluminiowego. Podwójny układ magnetyczny zapewnia doskonałą odpowiedź impulsową.

 

 

Wzmacniacz napędzający głośnik pracuje w klasie D. Jego moc wynosi 1000 W RMS, zaś moc muzyczna – 3600 W. Sygnał wejściowy jest kontrolowany przez procesor DSP, którym to użytkownik steruje za pomocą intuicyjnego interfejsu – jednego pokrętła z wyświetlaczem LCD, znajdującego się na panelu, co pozwala na łatwą konfigurację i integrację z dowolnym systemem kina domowego lub stereo. Ciekawostką jest to, że subwoofer posiada 3 opcje ustawienia dolnej granicy pasma filtra: 16 Hz, 20 Hz oraz tryb „obudowa zamknięta”.

 

 

Głośnik i wzmacniacz są zamontowane we wzmocnionej obudowie, składającej się z płyty MDF: o grubości 25 mm (zewnętrzne ścianki) i grubości 50 mm użytej jako wewnętrzna przegroda wzmacniająca konstrukcję. Z przodu, pod głośnikiem, umieszczono aż 3 tunele bass-refleks o średnicy 85 mm, które, ze względu na znaczną długość, są wygięte w środku obudowy pod kątem 90 stopni. Głośnik chroni zakrzywiona metalowa krata (przytrzymywana przez magnesy neodymowe), pełniąca równiez funkcję maskownicy. Tak duża obudowa i głęboko dostrojone porty umożliwiają bezproblemowe odtwarzanie nawet najgłębszych basów, co
potwierdza podana informacja o pasmie przenoszenia.

SVS PB-13-Ultra dostępny jest w fornirze koloru czarny dąb naturalny oraz błyszczący czarny fortepian.

 

Dane techniczne:

Typ: subwoofer, potrójny port bass-refleks
Głośnik: 1 szt., membrana z włókna szklanego powlekanego poliamidem o średnicy 13,5″ (340 mm)
Zakres częstotliwości (+/-3 dB): 14 – 200 Hz
Regulacja częstotliwości filtru: 16 Hz, 20 Hz oraz tryb „obudowy zamkniętej”
Maksymalna moc wzmacniacza: 3600 W
Ciągła moc wzmacniacza: 1000 W
Wejścia: RCA, XLR
Maks. wymiary z podstawą i maskownicą (wys. x szer. x głęb.): 572 x 521 x 760 mm
Masa: 70,3 kg

Cena: 1999 USD/szt.

 

Więcej informacji: http://www.svsound.com/subwoofers/ported-box