Sonus Faber Olympica III

Model Sonus Faber Olympica III jest jednym z 3 modeli, które niedawno wprowadziła do swojej oferty ta znany włoski producent kolumn głośnikowych.

Charakterystycznymi cechami produkty tej firmy są: obudowa wzorowana na lutni, wykończenie fornirem z naturalnego drewna oraz najwyższej jakości skóra ekologiczna, gustownie przeszywana.

W kolumnie Sonus Faber Olympica III zastosowano system 3-drożny z 4 głośnikami. Tweeter 29XTR2 z 29mm kopułką wysokotonową, zawierający technologię DAD (Damped Apex Dome) i magnes neodymowy.

Głośnik średniotonowy M15XTR o średnicy 15cm został wyposażony w cewkę CCAW (Copper-clad aluminium wire) i pierścienie magnetyczne Kelloga/Goellera. Jego membrana powstała z mieszanki naturalnych włókien z drzewa kapokowego i tradycyjnej pulpy celulozowej, by dawał jak naturalne brzmienie.

Głośniki niskotonowe W18XTR o średnicy 9 cali (23 cm) napędzane są 1,5-calową cewką, z membraną zbudowaną na zasadzie wielowarstwowej pianki z masy celulozowej, mającą dużą sztywność.

Sonus Faber Olympica III posiada nietypowy port bas refleks, który umieszczono z boku obudowy – blisko tylnej ściany kolumny.

 

Sonus Faber Olympica III

Do wykonania obudowy wykorzystano naturalne drewna orzechowe, a wszystkie połączenia są z jasnego klonu z orzechowymi wykończeniami lub z czarnego klonu w wykończeniu grafitowym.
Charakterystyczne jest zastosowanie klasycznej formy cytry z asymetrią geometryczną. Dzięki temu dodatkowo zmniejsza wewnętrzne rezonanse usuwając wszystkie równoległe powierzchnie oraz jest miejsce na nowy system bassreflex.

Górna część pokryta jest naturalną skórą (z przeszyciami) ze skośnym pierścieniem aluminiowym. Przednia ścianka też jest pokryta naturalną skórą bez widocznych śrub.

Dane techniczne:

System: 3-drożny z bass-refleks
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., 29XTR2, 29 mm, technologia DAD
Głośnik średniotonowy: 1 szt., M15XTR, 150 mm
Głośnik niskotonowy: 2 szt., W18XTR, 230 mm
Pasmo przenoszenia: 35 Hz – 30.000 Hz
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 250/2500 Hz
Czułość: 90 dB SPL (2.83 V/1m)
Impendancja: 4 Ohm
Sugerowana moc wzmacniacza: 50 – 300 W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 1114 x 403 x 508 mm
Wykończenie: naturalny orzech lub grafit z lakierem w średnim połysku, z elementami skóry z przeszyciami
Więcej informacji: http://www.sonusfaber.com/en/Products/Olympica-III