Revel Performa3 M106

Obok mniejszego modelu M105 niżej omawiana kolumna głośnikowa jest zestawem półkowym z serii Performa3, a wygląd i wykonanie stanowi znaczące odejście od Performa M22, który ją zastępuje. Choć zaprojektowany i skonstruowany w USA, Revel Performa3 M106 produkowany jest w Indonezji.


Jako przetwornik średnio-niskotonowy w Revel Performa3 M106 pracuje głośnik z koszem z odlewanego aluminium i aluminiową membraną o średnicy 6,5 cala. Jego stożek wyposażono we wzmacniajace żebra, po to, by na całej powierzchni równomiernie generować fale dźwiękowe, również przy dużej mocy. Fałdy na powierzchni membrany pomagają także w eliminacji rezonansów, które deformują brzmienie.

Zastosowano tutaj głośnik wysokotonowy o aluminiowej kopułce średnicy 25 mm z falowodem akustycznym, który poprawia dyspersję powyżej 8 kHz. Dzięki temu pasmo przenoszenia jest wygładzone, a nadmierna kierunkowość zredukowana. Uzyskano w ten sposób więcej szczegółów, klarowności i przestronności.

Revel Performa3 M106

Po raz pierwszy z serii Performa zestaw Revel’a zbudowany jest z zakrzywionych płyt, które zwężają się ku tyłowi, co daje tym głośnikom łagodniejszy, mniej kanciastą formę i sprawia, że bardziej przypomina on flagowy model serii Ultima2 Revela.
Skrzynka jest zbudowana z wykorzystaniem mocno usztywnionych paneli MDF o grubości 25 mm. Na wąskim tylnym panelu znajduje się pojedyncza para złączy, które akceptują wtyki bananowe, widełki lub gołą linkę.

Revel Performa3 M106

Powyżej nich jest duży otwór bass-refleks. Producent do zestawu dodaje piankę, opcjonalnie do zatykania tego tunelu w celu złagodzenia basu. Nabywcy Revel Performa3 M106 mogą wybierać pomiędzy czarny lakierem fortepianowym a orzechem z wysokim połyskiem. Niestety, biały lakier fortepianowy  występuje tylko w mniejszym modelu M105.

 

 

Dane techniczne:

Typ: 2-drożny, bass-refleks
Głosnik wysokotonowy: 1 szt., kopułka aluminiowa 25 mm,z falowodem akustycznym
Głosnik średnio-niskotonowy: 1 szt., membrana aluminiowa o średnucy 6,5″ (165mm), kosz aluminiowy
Pasmo przenoszenia (producent nie podaje górnej granicy pasma przenoszenia):
– przy -10dB: 39Hz
– przy -6dB: 54Hz
– przy -3dB: 59Hz
Skuteczność (2.83V @ 1m):  87dB
Impedancja: 8 Ohmów
Częstotliwość podziału zwrotniy: 2,3 kHz
Rekomendowana moc wzmacniacza: 50-150 W
Wymiary(wys. x szer. x głęb.): 381 x 210 x 278 mm
Waga: 8 kg

Strona producenta: http://www.revelspeakers.com/productdetail/~/product/m106.html