Raidho C 2.1

Model Raidho C 2.1 jest najmniejszą kolumną podłogową w ofercie tego duńskiego producenta. Jej uwodzicielski design z pięknymi proporcjami i wspaniałym brzmieniem jednoznacznie wskazuje na bardzo przemyślaną konstrukcję. To jest własnie to, czego audiofil potrzebuje: nacieszyć swe uszy i oczy zarazem.

Jest to konstrukcja 2,5-drożna, czyli nie występuje filtr górnoprzepustowy na głośniku średniotonowym. Inaczej mówiąc: 2 głośniki pracują w torze średnioniskotonowym, przy czym jeden z nich ma dodatkowy filtr dolnoprzepustowy (w przypadku tego modelu jego częstotliwość wynosi 180 Hz). Taka konfiguracja jest bardzo popularna w tańszych zestawach podłogowych, gdyż zachowując prostą budowę zwrotnicy zwiększa poziom niskich tonów.

W zestawie Raidho C 2.1 zastosowano dwa przetworniki srednioniskotonowe o średnicy 4,5 cala (115 mm) z membraną ceramiczną. Powstaje ona przez zanurzenie ultralekkiego stożka z aluminium w kąpieli i poddanie go działaniu procesowi elektrolizy, dzięki któremu dwie trzecie powierzchni membrany powleka się warstwą ceramiki. Dolny głośnik pozbawiony został tradycyjnego magnesu, a zamiast niego wstawiono 10 prętów neodymowych wokół cewki odizolowanych od kosza za pomocą cienkich podkładek.

 

Raidho C 2.1

 

Jako tweeter użyto przetwornik wstęgowy z ultralekką membraną o wadze zaledwie 0,01 grama. Każdy z tych 3 głośników pracuje w osobnej przegrodzie.

Smukła obudowa kolumny Raidho C 2.1 może być wykończona w trzech wersjach: czarny lakier fortepianowy, biały lakier połysk oraz fornir orzechowy w pełnym połysku. Na jej tylnej ściance, o szerokości zaledwie 85 mm, znajduja się otwory portów bass-releks oraz para pozłacanych złączy firmy WBT. A całość stoi na aluminiowej podstawie z regulowanymi nóżkami.

 

Raidho C 2.1

 

 

Dane techniczne:

Typ: 2,5-drożna, bass-refleks
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., przetwornik wstęgowy
Głośnik średnioniskotonowy: 2 szt., membrana ceramiczna o średnicy 4,5″
Pasmo przenoszenia: 40 Hz – 50 KHz
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 3.0 kHz, 180 Hz
Czułość: 90 dB/1 W/1 m
Impedancja: 6 Ω
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 116 mm x 200 mm x 520 mm
Waga: 50 kg/szt.
Więcej informacji: http://www.raidho.dk/speakers/c-series/c-2.0