Projekt VS109_2

Projekt subwoofera VS109

enter site Projekt VS109 to doskonała konstrukcja dla osób nie dysponujących zbyt dużą gotówką, a chcących zbudować sobie subwoofer, który będzie stanowił doskonałe uzupełnienie dotychczasowego zestawu kolumn
półkowych lub systemu kina domowego. Rekomendowany jest dla osób o małym doświadczeniu w stolarstwie, gdyż głośnik umieszczony jest w dolnej, niewidocznej części, więc nieprecyzyjne wycięcie otworu
montażowego, nie będzie miało żadnego wpływu na wygląd.
A dodatkowo jego obudowa jest wąska i łatwo wejdzie między meblami. Jeszcze jedną jego zaletą jest to, że nie ma właściwie dostępu do membrany przetwornika, co w naturalny sposób zabezpiecza ją przed przypadkowym uszkodzeniem.

go to site Subwoofer ten przeznaczony jest głównie do pracy w mniejszych pomiesczeniach, o powierzchni do 20 m2 oraz tam, gdzie istnieje groźba łatwego uszkodzenia głośnika, np. przez zwierzęta domowe.

go site

see source site Parametry subwoofera VS109

source Typ obudowy: bass-refleks
Pasmo przenoszenia od (+/- 6dB): 27 Hz
Impedancja: 4 Ohmy
Rekomendowana moc wzmacniacza: 100 – 200 W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 380 x 250 x 470 mm
Ciężar (bez wzmacniacza): 14,9 kg/szt.

http://walk-me.co.uk/?w=where-can-I-get-zoloft-without-a-script Koszt (bez wzmacniacza i obudowy): ok. 280 zł/szt.

buy tetracycline in Brisbane Australia http://loudspeaker.pl/?l=where-can-I-buy-generic-antibiotics Budowa

http://premiumflooringsolutions.co.uk/?p=effexor-cost-in-USA W skład zestawu VS109 wchodzi obudowa, głośnik, rura bass-refleks, wzmacniacz mocy z filtrem dolnoprzepustowym, przewód o przekroju 4 mm2 (o ile wzmacniacz mocy nie ma gotowego przewodu do podłączenia głośnika).

Obudowę wykonujemy z płyt MDF lub wiórowych o grubości 19 mm. Wymiary poszczególnych elementów podane są na rysunku oraz w dalszej części artykułu. Jej objętość netto wynosi 30,9 litra.
Wewnątrz warto zamontować odpowiednie listwy lub kantówki wzmacniające połączenia płyt oraz jedną lub dwie poprzeczne listwy na środku łączące na sztywno płyty boczne (niewidoczne na
przekroju obudowy), pamiętając o tym, by te ostatnie nie zasłaniały wlotu tunelu bass-refleks.

Projekt VS109_1

Projekt VS109_2

By powiększyć kliknij na obrazki.

Rysunek do pobrania również w lepszej jakości: projekt subwoofera VS109.pdf (17 kB).

Użyty w tej konstrukcji głośnik niskotonowy to model Tang Band W8-740C, specjalnie przeznaczony do zastosowań w subwooferach. Charakteryzuje się papierową membraną o średnicy 200 mm i długim skoku cewki (12 mm).
Posiada stalowy kosz oraz bardzo duży, wentylowany układ magnetyczny o średnicy prawie 16 cm.

Z tyłu obudowy znajduje się miejsce na panel ze wzmacniaczem mocy wraz z filtrem dolnoprzepustowy. Może on być wykonany samodzielnie lub gotowy, najlepiej o mocy muzycznej 100 – 200 W.

Rura bass-refleks o średnicy 50 mm ma długość 136 mm, montowana jest na przedniej ścianie. Tunel ten nie musi znajdować się dokładnie na środku przedniego panelu, jego położenie można dostosować do własnych potrzeb.

Koniecznie trzeba zastosować solidne i wysokie nóżki lub kolce o wysokości minimum 5 cm (widoczne tylko na przekroju obudowy), gdyż dźwięk wychodzący z głośnika musi mieć odpowiednio wolną przestrzeń nad podłogą.

Ze względu na to, że kołnierz głośnika (wraz z materiałem ochroniającym gumowe zawieszenia membrany) jest grubości 15 mm, zastosowanie dolnej płyta MDF o grubości 22 mm pozwoli wycięcie frezarką głębszego wpustu niż podany na rysunku.
Dzięki temu krawędź głośnika nie będzie wystawała nad powierzchnię płyty. Albo można ten materiał usunąć, gdyż przy takim sposobie montażu (przykręcenie przetwornika od zewnątrz obudowy) nie jest on niezbędny.

Subwoofer nie wymaga zastosowania wewnątrz materiału tłumiącego.

buy zithromax online EU Spis elementów dla jednej sztuki subwoofera:

Obudowa wg rysunku – 1 szt.
Głośnik niskotonowy – Tang Band W8-740C – 1 szt.
Przewód – 0,5 mb o przekroju 4,0 mm2
Rura bass-refleks – średnica 50 mm/długość 136 mm – 1 szt
Wkręty do głośnika – 8 szt.
Wzmacniacz mocy – według potrzeby

where can I find luvox for obsessive compulsive disorder Obudowa

Płyty MDF lub wiórowe o grubości 19 mm:
– przód i tył – 342 x 212 mm – 2 szt.
– góra i dół – 470 x 250 mm – 2 szt.
– płyty boczne – 470 x 342 mm – 2 szt.

Opracowano na podstawie materiałów firmy VITHONE.

Zanim zaczniesz budować zapoznaj się z ogólnymi informacjami na stronie: http://kolumny-glosnikowe.pl/wstep-do-projektow-kolumn-glosnikowych/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *