VS103-2

amoxicillin buy 250mg Najczęściej spotykane są subwoofery, w których głośnik umieszczony jest z przodu lub z dołu. Ma to swoją wadę: duża średnica przetwornika wymusza zastosowanie szerokiej obudowy. Kiedy potrzebna jest węższa konstrukcja, wtedy rozwiązaniem jest zamontowanie głośnika na bocznej ścianie. Co w żaden sposób nie przeszkadza w uzyskaniu dobrego brzmienia niskich tonów.

price of bactrim without insurance Projekt ten to kompaktowa konstrukcja, przeznaczona do nagłośnienia małych pomieszczeń (do 10 – 15 m2) oraz jako uzupełnienie w zestawie głośników komputerowych. A także w samochodzie, gdzie zajmie niewiele miejsca, np. w bagażniku.

https://nepomak.org/?n=ciprofloxacin-used-for-what-bacteria

where to purchase augmentin  

cost of zithromax US source site Parametry subwoofera VS103

buy flagyl 400mg Australia Typ obudowy: bass-refleks
Pasmo przenoszenia (+/- 6dB): 27 – 200 Hz
Impedancja: 4 Ohm
Rekomendowana moc wzmacniacza: 50 – 200 W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 280 x 280 x 332 mm
Ciężar (bez wzmacniacza): 9,1 kg/szt.

amoxicillin to buy online Koszt (bez wzmacniacza): ok. 180 zł/szt.

 

go Budowa

W skład subwoofera VS103 wchodzi obudowa, głośnik, wzmacniacz mocy z filtrem dolnoprzepustowym, przewód o przekroju 4 mm2 oraz rura bass-refleks.

Do budowy obudowy subwoofera trzeba użyć płytę MDF lub wiórową o grubości 19 mm. Wymiary poszczególnych elementów podane są na rysunku oraz w dalszej części artykułu. Jej objętość netto wynosi 16,5 litra. Wewnątrz połączenia można wzmocnić listwami, ale, przy tak małych rozmiarach i mocy głośnika, nie jest to wymagane.

Projekt subwoofera VS103-1

Projekt subwoofera VS103-2
By powiększyć kliknij na obrazek.

Rysunek do pobrania również w lepszej jakości: projekt subwoofera VS103.pdf (68 kB).

 

Zastosowany w projekcie głośnik niskotonowy to Dayton Audio DCS165-4 z membraną wzmocnioną kewlarem o średnicy 160 mm (6,5 cali). Posiada dużą, chłodzoną, 4-warstwową cewkę, sprężynowe złącza do szybkiego montażu oraz układ magnetyczny o średnicy 110 mm. Przetwornik ten idealnie brzmi w małych obudowach, zarówno w systemach domowych, jak i również samochodowych.

Z tyłu obudowy znajduje się miejsce na panel ze wzmacniaczem mocy wraz z filtrem dolnoprzepustowy. Może on być wykonany samodzielnie lub gotowy ze starego subwoofera, najlepiej o mocy muzycznej 50 – 100 W. Jeśli będzie on pracował z zewnętrznym wzmacniaczem, czyli jako zestaw pasywny, wtedy w miejsce panela montujemy dowolny terminal bądź złącze.

Rura bass-refleks o średnicy 30 mm ma długość 123 mm i jest umieszczona na przedniej ścianie obudowy. Warto z zewnątrz zamontować na przetwornik tzw. grill, czyli ozdobną, metalową kratkę, by uniknąć przypadkowego uszkodzenia jego membrany.

Subwoofer nie wymaga zastosowania wewnątrz materiału tłumiącego.

 

http://www.faeganspub.com/?f=azithromycin-500-mg-purchase Spis elementów dla jednej sztuki subwoofera:

Obudowa wg rysunku – 1 szt.
Głośnik niskotonowy – Dayton Audio DCS165-4 – 1 szt.
Przewód – 0,5 mb o przekroju 4,0 mm2
Rura bass-refleks – średnica 30 mm/długość 123 mm – 1 szt.
Wkręty do głośnika – 8 szt.
Wzmacniacz mocy – według potrzeby

 

augmentin prices Australia Obudowa

Płyty MDF lub wiórowe o grubości 19 mm:
– przód i tył – 280 x 242 mm – 2 szt.
– góra i dół – 332 x 280 mm – 2 szt.
– płyty boczne – 294 x 242 mm – 2 szt.

 

 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Vithone. W celu uzyskania więcej informacji na temat tej konstrukcji prosimy o kontakt z nią.

 

Zanim zaczniesz budować zapoznaj się z ogólnymi informacjami na stronie: http://kolumny-glosnikowe.pl/wstep-do-projektow-kolumn-glosnikowych/

 

 

http://kolumny-glosnikowe.pl/wp-content/uploads/2016/01/VS103-2.jpghttp://kolumny-glosnikowe.pl/wp-content/uploads/2016/01/VS103-2-150x150.jpgAutorProjekty kolumn głośnikowych
Najczęściej spotykane są subwoofery, w których głośnik umieszczony jest z przodu lub z dołu. Ma to swoją wadę: duża średnica przetwornika wymusza zastosowanie szerokiej obudowy. Kiedy potrzebna jest węższa konstrukcja, wtedy rozwiązaniem jest zamontowanie głośnika na bocznej ścianie. Co w żaden sposób nie przeszkadza w uzyskaniu dobrego brzmienia niskich...