projekt-subwoofera-VS102

what painkillers can I take with azithromycin Subwoofer jest często jedną z pierwszych konstrukcji samodzielnie zbudowaną, jaką podejmują się hobbyści. Poniżej przedstawiony został projekt subwoofera, prostego i taniego, co wcale nie oznacza, że jego parametry brzmieniowe są kiepskie. Wręcz przeciwnie. Na pewno usatysfakcjonują większość osób, a uniwersalność tego projektu ułatwi dopasowanie zarówno do kina domowego, jak i, przy użyciu odpowiedniego wzmacniacza, w samochodzie.

click Jego maksymalna moc wyjściowa wynosi 300 W (oczywiście zależy ona od użytego wzmacniacza), co w praktyce wystarcza do nagłośnienia każdego domowego pomieszczenia lub samochodu.

buy doxycycline hyclate online

click here  

go order amoxicillin UK online Parametry subwoofera VS102

https://nepomak.org/?n=ciprofloxacin-treating-stds Typ obudowy: bass-refleks
Pasmo przenoszenia (+/- 6dB): 25 – 200 Hz
Impedancja: 4 Ohm
Rekomendowana moc wzmacniacza: 100 – 300 W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 350 x 350 x 440 mm
Ciężar (bez wzmacniacza): 15,8 kg/szt.

enter site Koszt (bez wzmacniacza): ok. 230 zł/szt.

https://nepomak.org/?n=price-of-tetracycline-Australia  

follow link amoxicillin cost with insurance Budowa

follow url Projekt subwoofera VS102 składa się z obudowa, jednego głośnika, wzmacniacza mocy z filtrem dolnoprzepustowym, przewodu o przekroju 4 mm2 oraz rury bass-refleks.

Subwoofer musi mieć solidną obudowę, zatem trzeba użyć płytę MDF lub wiórową o grubości 22 mm. Wymiary poszczególnych elementów podane są na rysunku oraz w dalszej części artykułu. Jej objętość netto wynoszą 35,0 litrów. Wewnątrz połączenia płyt trzeba dodatkowo wzmocnić listwami oraz zamontować wspornik w formie krzyżaka z listw o przekroju ok. 20 x 20 mm w pobliżu rury bass-refleks (niewidoczne na rysunku). Cała konstrukcja musi być sztywna i mocna, więc nie należy oszczędzać na materiałach.

projekt subwoofera VS102By powiększyć kliknij na obrazek.

Rysunek do pobrania również w lepszej jakości: projekt subwoofera VS102.pdf (66 kB).

 

Zastosowany w projekcie głośnik niskotonowy to Dayton Audio DCS205-4 z membraną papierową wzmocnioną Kevlarem o średnicy 200 mm (8 cali). Posiada dużą, chłodzoną, 4-warstwową cewkę, sprężynowe złącza do szybkiego montażu oraz układ magnetyczny o średnicy 120 mm. Przetwornik ten sprawuje się bardzo dobrze zarówno w systemach domowych, jak i również samochodowych.

Z tyłu obudowy znajduje się miejsce na panel ze wzmacniaczem mocy wraz z filtrem dolnoprzepustowy. Może on być wykonany samodzielnie lub gotowy ze starego subwoofera, najlepiej o mocy muzycznej 100 – 200 W.

Rura bass-refleks o średnicy 50 mm ma długość 195 mm. Gdyby był problem z zakupem tunelu o takiej długości wystarczy kupić krótszy i przedłużyć go za pomocą rury PCV o wewnętrznej średnicy 50 mm lub zrobionej z grubego kartonu. Fabryczne tunele bass-refleks mają stożkowaty kształt, zatem łatwo przedłużyć je doklejając do węższego wlotu odpowiednio dłuższy odcinek, by następnie dociąć do właściwej długości. Jako, że wylot wspomnianej wyżej rury znajduje się na spodniej ścianie, niezbędne są nóżki o wysokości co najmniej 5 cm. Mogą być to także kolce lub cokolwiek innego o tej wymaganej wysokości.

W przypadku zastosowania tego subwoofera w samochodzie nie wycinamy z tyłu otworu na wzmacniacz, a jedynie wstawiamy tam terminal lub złącze. Rurę bass-refleks można przenieś na tylną ścianę (nie zmieniać jej wymiarów!) i nie trzeba mocować nóżek.

Ten projekt subwoofera nie wymaga zastosowania wewnątrz materiału tłumiącego.

 

http://actiononaccess.org/?c=how-much-do-antibiotics-cost-without-health-insurance Spis elementów dla jednej sztuki subwoofera:

Obudowa wg rysunku – 1 szt.
Głośnik niskotonowy – Dayton Audio DCS205-4 – 1 szt.
Przewód – 0,5 mb o przekroju 4,0 mm2
Rura bass-refleks – średnica 50 mm/długość 195 mm – 1 szt.
Wkręty do głośnika – 8 szt.
Wzmacniacz mocy – według potrzeby

 

see Obudowa

Płyty MDF lub wiórowe o grubości 22 mm:
– przód i tył – 306 x 306 mm – 2 szt.
– góra i dół – 440 x 350 mm – 2 szt.
– płyty boczne – 306 x 440 mm – 2 szt.

 

 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Vithone. W celu uzyskania więcej informacji na temat tej konstrukcji prosimy o kontakt z nią.

 

Zanim zaczniesz budować zapoznaj się z ogólnymi informacjami na stronie: http://kolumny-glosnikowe.pl/wstep-do-projektow-kolumn-glosnikowych/

 

 

http://kolumny-glosnikowe.pl/wp-content/uploads/2015/06/projekt-subwoofera-VS102.jpghttp://kolumny-glosnikowe.pl/wp-content/uploads/2015/06/projekt-subwoofera-VS102-150x150.jpgAutorProjekty kolumn głośnikowychbudowa skrzyni do subwoofera,budowa subwoofera,jak zrobić subwoofer,Kevlar,projekt subwoofera
Subwoofer jest często jedną z pierwszych konstrukcji samodzielnie zbudowaną, jaką podejmują się hobbyści. Poniżej przedstawiony został projekt subwoofera, prostego i taniego, co wcale nie oznacza, że jego parametry brzmieniowe są kiepskie. Wręcz przeciwnie. Na pewno usatysfakcjonują większość osób, a uniwersalność tego projektu ułatwi dopasowanie zarówno do kina domowego, jak...