MoonAudio Dark Star Opulence

Przełom roku to czas na podsumowanie mijającego i czas na nowe postanowienia. Do tych ostatnich zaliczamy również chęć zrealizowania naszych marzeń w sferze zakupów. A gdy chodzi o sprzęt nagłaśniający to w grę tutaj wchodzi głównie sprzęt najwyżej klasy, a w tym i najdroższy. Do jednych z takich należą produkty amerykańskiej firmy MoonAudio, założonej w 1985 roku przez Christophera Moon’a. Ich flagowym zestawem głośnikowym jest limitowana wersja kolumn głośnikowych MoonAudio Dark Star Opulence. Słowo „opulence” w języku angielskim znaczy również bogactwo. I nie jest to przypadek, bo również ich cena „delikatnie” sugeruje, że nie są one dla każdego. Podajemy ją na końcu opisu.

 

Bardzo ograniczona ilość – tylko 10 par – osobiście podpisana przez projektanta i sprzedawana jest wyłącznie przez HigherFi, będący największym sprzedawcą na świecie luksusowego sprzętu audio.

Każda kolumna głośnikowa jest ręcznie budowana przy użyciu najlepszych na świecie materiałów, części i głośników, produkowanych w USA. W jej skład wchodzą 4 głośniki niskotonowe, 2 średniotonowe i jeden wysokotonowy. Niestety, producent nie podaje więcej informacji na ich temat. Pojedyńczy zestaw głośnikowy MoonAudio Dark Star Opulence waży ponad 1000 kg, gdyż wykorzystano m.in. system zintegrowanych ram wewnętrznej kontroli drgań pochodzących od myśliwców Stealth i technologię z okrętów podwodnych.

MoonAudio Dark Star Opulence

Kolumna zawiera system Dark Star. Jest to alternatywny sposób przeżywania muzyki, który działa niezależnie od cewki głośnika i zapewnia docieranie muzyki do mózgu słuchaczy, z pominięciem uszu. Wrażenie jest podobne, jak w przypadku słuchania utworów z założonymi słuchawkami na uszach. Jest to jedyna taka konstrukcja na świecie. Niestety, i tu producent nie podaje więcej szczegółów na ten temat.

W swej technologii MoonAudio Dark Star Opulence wykorzystuje innowacyjne systemy magnetyczne, opracowane wcześniej w procesach niwelowania skażenia w reaktorach jądrowych, do kontroli wewnętrznej struktury pól magnetycznych. Posiada wbudowany teminal, z możliwością połączenia w sposób pojedynczy, Bi-wire lub Bi-Amp.

Dobrą informacją jest to, że instalacja i konfiguracja tych zestawów w domu klienta, w dowolnym miejscu na świecie, jest już wliczona w cenę zakupu.

 

 

 

Dane techniczne:

Pasmo przenoszenia: 15 Hz – 90 kHz
Impedancja: 8 Ohm
Efektywność: 96 dB
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 183 x 47 x 81 cm
Waga: 3100 kg/para
Wykończenia: dowolny kolor anodowany
Cena detaliczna: 1,1 mln USD/para