Monitor Audio Silver 8

Tego producenta nie trzeba bliżej przedstawiać. Pisaliśmy już na naszych stronach o modelu GX 100. Niedawno Monitor Audio przedstawił model Silver 8 będący kolumną podłogową z charakterystycznymi dla tej firmy głośnikami o membranach w kolorze srebrnym. Te membrany zostały wykonane z aluminium powleczonego warstwą magnezu (C-CAM). Aby zmniejszyć drgania własne stożek o profilu RST posiada wgłębienia przypominające powierzchnię piłki golfowej.

W kolumnie Monitor Audio Silver 8 zastosowano 2 głośniki niskotonowe z polimerowymi, odlewanymi chassis, o średnicy membrany 150 mm. Każdego z nich zamknięto w osobnej komorze z własnym portem bass-refleks. Wyjścia obu tuneli, o stożkowej, teksturowanej powierzchni, zwanej przez producenta HiVeII, znajdują się na tylnej ściance obudowy. Tam też zamontowano terminal z dwiema parami złącz.

Monitor Audio Silver 8

Jako głośnik średniotonowy, umieszczony nad głośnikami basowymi, w pasmie wyższej średnicy 500Hz – 2700 Hz, pracuje przetwornik z taką samą membraną, ale o wymiarze 100 mm (4 cale).

Tweeter to 1-calowa kopułka wysokotonowa C-CAM z wentylowaną membraną i wytłumioną komorą z tylnej strony membrany, o niezwykłej czystości brzmienia i szerokim pasmem przenoszenia.

Zwrotnica, z kondensatorami polipropylenowymi, jest 3-drożna, o częstotliwości podziału 500 i 2700 Hz. Wewnętrzne okablowanie wykonane jest z posrebrzanych przewodników z miedzi beztlenowej PureFlow.

Monitor Audio Silver 8

Całość zamknięto w sztywnej obudowie z płyt MDF o grubości 20 mm z wewnętrznymi wzmocnieniami redukującymi rezonanse własne. Kolumna Monitor Audio Silver 8 dostępna w kolorach naturalnego drewna (Black Oak Real Wood Veneer, Walnut Real Wood Veneer, Natural Oak Real Wood Veneer, Rosenut Real Wood Veneer) oraz białym i czarnym lakierze fortepianowym. Z przodu występuje mocowana magnetycznie maskownica.

Dane techniczne:

Typ: 3-drożna, bass-refleks
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., C-CAM, kopułkowy, o średnicy 25 mm
Głośnik średniotonowy: 1 szt, membrana C-CAM RST o średnicy 100 mm
Głośnik niskotonowy: 2 szt., membrana C-CAM RST o średnicy 150 mm
Pasmo przenoszenia: 32 Hz – 35 KHz
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 500 Hz, 2.7 kHz
Czułość: 90 dB/1 W/1 m
Impedancja: 4 Ohmy
Moc maksymalna (RMS): 200 W
Zalecana moc wzmacniacza: 80-200 W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 1000 mm x 185 mm x 335 mm
Waga: 23,3 kg/szt.

Więcej informacji: http://www.monitoraudio.pl/produkty/silver/silver-8/