glosnik

ciprofloxacin used for kidney infection Cechą najważniejszą każdego zespołu nagłaśniającego jest jego moc, podawana w watach (W). Czy im wyższa moc, tym głośniejszy dźwięk wydobywa się z kolumny? Teoretycznie tak, ale jest to wartość wskazująca na wytrzymałość, a nie „siłę”, dynamikę. Bo głośność dźwięku wydobywającego się z głośnika zależy od wzmacniacza. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę taki parametr jak efektywność, podawana w dB SPL (Sound Pressure Level, czyli poziom ciśnienia akustycznego), a dokładnie: [dB/W/m]. Im więcej tym lepiej. Każde 3 dB więcej tym 2-krotnie większa moc dźwięku.

http://www.faeganspub.com/?f=augmentin-prices-US  

go Efektywność ma bezpośredni wpływ nie tylko na głośność, lecz również na dynamikę, głębię i czystość uzyskanego dźwięku. Oczywiście, im wyższy parametr tym lepiej.

see url Oto przykład, by łatwiej zrozumieć: głośnik o efektywności 90dB jest dwukrotnie cichszy niż głośnik 93dB. Zatem ten drugi potrzebuje wzmacniacza o dwukrotnie mniejszej mocy, by odtwarzał sygnał o takiej samej głośności, jak ten pierwszy.

here Trzeba pamiętać, że skala decybelowa jest logarytmiczna. Zatem:

go to site – różnica 3 dB daje 2-krotny wzrost głośności,

enter site – różnica 6 dB to 4-krotnie większa głośność,

http://actiononaccess.org/?c=buy-bactrim-in-USA-online – a różnica 9 dB to już 8-krotnie większa głośność.

click Łopatologicznie obrazując: wzmacniacz o mocy 40W z kolumnami o efektywności 93dB gra równie głośno jak wzmacniacz o mocy 160W z kolumnami o efektywności 87dB. Ba, ten pierwszy gra nie tylko z takim samym natężeniem dźwięku, ale dynamiczniej i czyściej.

can you buy flagyl over the counter in Australia Zatem, zanim dokonasz zakupu kolumn głośnikowych spójrz na dane techniczne. I oprócz mocy, pasma przenoszenia niech Twoją uwagę przykuje ich efektywność. Ale trzeba być przy tym ostrożny, gdyż wielu producentów specjalnie zawyża i ten parametr.

enter site  

Moc i efektywność a zespół takich samych głośników

go Podobna sytuacja będzie przy współdziałaniu dwóch i więcej identycznych głośników w jednej kolumnie. Również wtedy następuje odpowiednie podwyższenie poziomu ciśnienia akustycznego, co przedstawia poniższa tabela.

cost of amoxil NZ  

see skala

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie:  http://mpytko.blogspot.com/2010/12/dodawanie-decybeli.html

 

Dodatkowe informacje:

http://encyklopedia.interia.pl/haslo?hid=128143

http://www.hifi.pl/porady/ogolne/parametryglosnikow.php

 

http://kolumny-glosnikowe.pl/wp-content/uploads/2013/01/glosnik.jpghttp://kolumny-glosnikowe.pl/wp-content/uploads/2013/01/glosnik-150x150.jpgAutorPoradycharakterystyka głośnika,dynamika,głośnik,kolumna głośnikowa,moc znamionowa,RMS,skuteczność,subwoofer,zestaw głośnikowy
Cechą najważniejszą każdego zespołu nagłaśniającego jest jego moc, podawana w watach (W). Czy im wyższa moc, tym głośniejszy dźwięk wydobywa się z kolumny? Teoretycznie tak, ale jest to wartość wskazująca na wytrzymałość, a nie 'siłę', dynamikę. Bo głośność dźwięku wydobywającego się z głośnika zależy od wzmacniacza. Dodatkowo należy wziąć...