moc-glosnika

Moc głośnika i moc wzmacniacza

buy amoxil in New Zealand Często dla kupujących problemem jest dobranie odpowiednich zestawów głośnikowych pod posiadany wzmacniacz lub odwrotnie. Pomijając aspekt subiektywnej oceny brzmienia produktów należy wziąć pod uwagę ich dwa główne parametry: impedancję kolumn głośnikowych oraz moc głośnika i wzmacniacza.
W danych technicznych najczęściej spotykamy się z mocą RMS, muzyczną lub maksymalną. Terminów opisujących ten parametr jest sporo, ale dla zrozumienia różnicy ograniczymy się do minimum. Zainteresowanych tą tematyką polecamy zapoznanie się z metodami pomiarów i normami IEC 60268-5 (w skrócie: IEC 268-5) oraz AES2-2012.

http://www.faeganspub.com/?f=flagyl-prices-no-insurance

where to buy doxycycline in Canada Moc RMS (Root Mean Square), zwana też skuteczną, znamionową lub ciągłą, określa maksymalną głośność z jaką wzmacniacz lub głośnik może pracować przez długi czas bez narażenia się na uszkodzenie przy minimalnych zniekształceniach. W przypadku wzmacniacza jej wartość nie stanowi 100% możliwości sprzętu, ale prawie, bo to co jest ponad nią to tylko ok. 0,5 dB pełnego sygnału audio.

where to buy metronidazole 400mg Moc muzyczna to jest to samo co maksymalna, często podawana jako PMPO (Peak Music Power Output). Podaje ona wartość mocy, z jaką może pracować wzmacniacz lub głośnik bez uszkodzenia, ale w bardzo krótkim czasie.  Ten ostatni parametr (czyli czas pomiaru) jest źródłem naciągania przez producentów, gdyż może on trwać zarówno 0,5 sekundy, jak i 0,01 sekundy. Różnice w pomiarach są tak duże, że prowadzą do absurdalnych wyników. Na przykład dla kolumny głośnikowej o mocy RMS 100W, wartość PMPO może wynosić 1500W, a nawet więcej. Jednak poważni producenci, oprócz mocy znamionowej podają też muzyczną jako wartość odnosząca się do niskich tonów, które z reguły mają charakter impulsowy, na przykład w subwooferach.

https://nepomak.org/?n=buy-ampicillin-NZ-online  

cipro prices USA Tutaj trzeba wspomnieć o trzech sprawach:
1. podawana moc wzmacniacza to siła jaką on generuje, zaś w przypadku głośnika – to siła z jaką wytrzymuje ten przetwornik.
Dlatego moc głośnika, w opcji bezpiecznej, powinna być o 50% wyższa od mocy wyjściowej jednego kanału wzmacniacza. Są od tego wyjątki, np. monitory studyjne, które z racji wymagań co do dynamiki, klarowności i uwydatniania szczegółów brzmienia, muszą być sterowane mocniejszymi wzmacniaczami.

click 2. siła dźwięku głośnika zależy nie od jego mocy, ale od mocy wyjściowej wzmacniacza.
Przy czym, dochodzi do tego zależność od skuteczności głośnika (podawana w decybelach) oraz jego sprawności (najczęściej wynosi ona od 0,5 – 2 %). Zatem kolumna głośnikowa o mocy 100W pracująca ze wzmacniaczem 30W będzie grała ciszej niż kolumna głośnikowa o mocy 70W ze wzmacniaczem 50W.

azithromycin 500mg cost Canada 3. jeśli chodzi o wzmacniacz to moc wyjściowa może być podana z wyszczególnieniem na każdy kanał, np. 2 x 40W (stereo) lub jako łączna moc wszystkich wyjść na głośniki, np. 40W (stereo) co daje 2 x 20W.
Gdy producent nie informuje o tym parametrze, a znamy maksymalny pobór mocy urządzenia to wystarczy pamiętać, że suma mocy wyjściowej całego wzmacniacza where to buy ampicillin online nigdy nie jest większa niż pobór mocy przez niego. Czyli wzmacniacz o mocy wyjściowej RMS 2 x 40W, będzie pobierał nie mniej niż 80W, a w praktyce będzie to ponad 100W.

amoxicillin antibiotic tablet  

http://actiononaccess.org/?c=can-you-take-augmentin-and-alcohol-at-the-same-time Podsumowując: przy zakupie sprzętu należy kierować się mocą RMS, która jest najbardziej rzetelnym parametrem określającym dopuszczalne obciążenie.

augmentin cost Australia  

Przydatne linki:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zestaw_głośnikowy
https://www.audioholics.com/audio-amplifier/amplifier-power-ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *