Mirage OMD-5

Marka Mirage® zawsze była znana w całej branży audio jako innowator, nieustannie wyznaczający nowe standardy w projektowaniu głośników i wydajności. Jest firmą, która opiera się na zasadzie, że dźwięk powinien być wielokierunkowy i całkowicie realistyczny. Z tego powodu opracowała technologię Omnipolar®, wykorzystując ją w swoich produktach.

W kontekście biznesowym firma ta jest nadzorowana przez Klipsch Group Inc., czyli jest siostrzaną spółką Jamo, tak dobrze znaną na naszym rynku.

Mały i elegancki głośnik regałowy Mirage OMD-5, o kształcie przypominającym ścięty walec, powstał z myślą o użytkownikach posiadających wyjątkowo małe pomieszczenia. Opatentowany moduł Omniguide i eliptyczne żebrowanie Surround (widoczne na zdjęciu deflektory rozpraszające dźwięk oraz zgrubienia na resorze głośnika) wytwarzają iluzję dźwięku dookólnego (360 stopni) w pokoju, w którym po prostu nie ma miejsca na kolumny podłogowe.

Duży, 5,5-calowy, tytanowy głośnik, współpracujący z wspomnianym eliptycznym żebrowaniem Surround, które eliminuje zakłócenia i zwiększa wydajność. Pozwala to na osiągnięcie większych basów. Natomiast 1-calowy głośnik wysokotonowy, z kopułką z czystego tytanu, generuje ciepłe, bogate brzmienie wysokiej częstotliwości.

Mirage OMD-5

Mirage OMD-5
Mirage OMD-5

 

Moduł Omniguide to pomysłowy projekt, który składa się z dwóch unikalnych deflektorów. Jeden z nich spoczywa na górze głośnika wysokotonowego, a sam tweeter mieści się w drugim, zawieszonym nad głośnikiem niskotonowym. Te połączone elementy dystrybuują dźwięk bezpośrednio do słuchacza, a także w różnych kierunkach, odbijając fale dźwiękowe od ścian, sufitów i innych powierzchni. W efekcie uzyskuje się dookólną scenę akustyczną. A co ważniejsze, usłyszeć ją można z dowolnego miejsca w pokoju.

Elegancka, ręcznie robiona, zakrzywiona obudowa MIrage OMD-5, dostępna jest w dwóch wykończeniach: czarny i różany, na wysoki połysk.

 

Dane techniczne:

Typ: 2-drożny, zamknięty, OMNIPOLAR™
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., kopułka tytanowa o średnicy 25 mm,
Głośnik średnio-niskotonowy: 1 szt., membrana tytanowa o średnicy 5,5 cala
Impendancja: 6 Ohm
Pasmo przenoszenia: 60 – 20 000 Hz (+/- 3dB)
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 2300 Hz
Rekomendowana moc wzmacniacza: 10 – 175 W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 23,3 x 16,4 x 18,3 cm
Ciężar: 3,63 kg
Wykończenie: różany lub czarny, oba wysoki połysk,

Więcej informacji: http://www.miragespeakers.com/bookshelf-speakers/