Magnat Quantum Edelstein

Wyjątkowo niewielkie rozmiary zestawu głośnikowego Magnat Quantum Edelstein w połączeniu z dużą, bo aż 90 dB, wydajnością akustyczną – to efekt pracy inżynierów niemieckiego producenta, znanego również w naszym kraju, firmy Magnat, którzy skorzystali ze swego wieloletniego doświadczenia w dziedzinie rozwoju kolumn głośnikowych.

Stworzyli oni konstrukcję prostą, elegancką, bez ekstrawagancji, czy zbędnych elementów dekoracyjnych, która nadaje niezwykłej szlachetności temu produktowi przeznaczonego dla wymagającego słuchacza. Całość dopełnia wyjątkowo szerokie, jak na tak kompaktową kolumnę głośnikową, pasmo przenoszenia wynoszące od 34 do 50 000 Hz.

Obudowa zbudowana została z płyt MDF, zaś panel przedni z obrabianego (tzw. „drapanego” i anodyzowanego) aluminium, polerowanego wokół obu głośników. Podwójna płyta podstawy jest również wytwarzana z litego aluminium oraz polerowanego szkła akrylowego. Maskownica z tkaniną wysokiej jakości przymocowana jest za pomocą magnesów. Opcjonalnie występują dwa kolory wykończenia: biały lub czarny, oba na wysoki połysk.

Zestaw głośnikowy Magnat Quantum Edelstein to 2-drożny system bass reflex. Głośnik średnio-niskotonowy o średnicy 110 mm posiada aluminiowo-ceramiczną, wielowarstwową (tzw. kanapka) membranę. Jego odpowiednio ukształtowany, odlewany kosz z aluminium zapobiega drganiom własnym oraz efektom kompresji i turbulencji przepływającego powietrza.

Głośnik wysokotonowy to przetwornik z jedwabną kopułką o średnicy 25 mm, z magnesem neodymowym. Przymocowany został do panelu przedniego za pomocą odpowiedniego, amortyzującego, połączenia mechanicznego, które zapobiega przenoszeniu drgań przetwornika na płytę czołową kolumny głośnikowej.

 

W tylnej części obudowy Magnat Quantum Edelstein zamontowano tunel bass-reflex o dużym przekroju oraz pojedyńcze, pozłacane i zatopione w akrylu, złącze terminala na płycie aluminiowej.

 

 

 

Dane techniczne:

Typ: 2-drożny, bass reflex
Głośnik wysokotonowy: 1 szt. kopułka jedwabna o średnicy 25 mm,
Głośnik średnio-niskotonowy: 1 szt., membrana ceramiczno-aluminiowa o średnicy 4,5 cala (110 mm)
Moc znamionowa: 75 W
Moc muzyczna: 150 W
Efektywność (2,8V/1m): 90 dB
Impendancja: 4 – 8 Ohm
Pasmo przenoszenia: 34 – 50 000 Hz
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 2500 Hz
Rekomendowana moc wzmacniacza: powyżej 30 W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 232 x 135 x 246 mm
Ciężar: 5 kg
Wykończenie: biały lub czarny, oba wysoki połysk,