Magico S1 MKII

Firma Magico znana jest ze swoich kolumn głośnikowych, w których obudowy i wewnętrzne wzmocnienia wykonane są z aluminium, a ich wykończenie nawiązuje do kolorystyki anodowania tego metalu. Niedawno pojawiła się druga wersja popularnego modelu kolumn Magico S1, który swoją pierwszą premierę miał w 2012 roku. Jest to najtańszy podłogowy zestaw głośnikowy (kosztuje „tylko” ok. 30 000 zł/szt., końcowa cena zależy od lakieru), dwudrożny, w obudowie zamkniętej, posiadający dwa głośniki.


Tweeter MB30 to 1-calowa kopułka z berylu pokryta diamentem. Jest to specjalna wersja berylowego Scan-Speak’a, która również stosowana jest w modelu S5, tegoż producenta.

W głośniku średnio-niskotonowym MV390, z membraną o średnicy 7 cali, wykorzystującą technologię Nano-Tec. Polega ona na połączeniu nanorurek węglowych i materiału piankowego Rohacell, stosowanego w przemyśle lotniczym. Stożek ten nie zawiera kopułki przeciwpyłowej. Cewka tego przetwornika wykonana jest z tytanu i pracuje w podwójnym układzie magnesów neodymowych.

 

 

Jak wspomniano na wstępie, obudowa Magico S1 jest całkowicie aluminiowa, z płaskim przodem i mocno zaokrąglonym tyłem. Grubość jej ścianek wynosi 3/8 cala, czyli 9,5 mm. Wydaje się dość mało w porównaniu z np. 16 mm płytą MDF, ale jest to inny materiał, a dodatkowe, liczne wzmocnienia dobrze tłumią rezonanse. Potwierdzeniem tego może być ciężar kolumny – 43 kg. Z tyłu obudowy znajdują się 2 złącza firmy Mundorf na przewód głośnikowy. Całość stoi na 4-nożnej podstawie z regulowanymi kolcami.

 

 

 

Dane techniczne:

Typ: 2-drożny, obudowa zamknięta
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., kopułka berylowa o średnicy 25 mm, pokryta diamentem
Głośnik średnio-niskotonowy: 1 szt, membrana o srednicy 7 cali (170 mm) z materiału Rohacell wzmacnianego nanorurkami węglowymi (technologia Nano-Tec)
Pasmo przenoszenia: 32 Hz – 50 kHz
Efektywność: 86 dB
Impedancja: 4 Ohmy
Rekomendowana moc wzmacniacza: 50 W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 109 cm (z podstawą: 117 cm) x 25 cm x 23 cm
Waga; 43 kg/szt. (z podstawą: 54,5 kg)

Więcej informacji: http://magico.net/product/s1mkii.php