Magico Q3

Amerykańska firma Magico to przykład producenta zestawów głośnikowych, który w krótkim czasie zapracował na opinię jednego z najznamienitszych na świecie wytwórców tych produktów klasy high-end. Początki działalności Alona Wolfa, założyciela firmy, sięgają lat 90 ubiegłego wieku. Ale dopiero ostatnie 7 lat przyniosło firmie światowy rozgłos. Dziś ten producent z siedzibą w Berkeley, Kalifornia, jest uznawany za głównego konkurenta innych znakomitych producentów: Wilson Audio i Avalona.

Zestaw głośnikowy Magico Q3 to 3-drożny, 5-głośnikowy zestaw wolnostojący, zamknięty w użebrowanej i doskonale wytłumionej obudowie wykonanej z anodyzowanego na kolor czarny aluminium i mosiądzu.

Q3 zbudowano na sprawdzonej filozofii platformy Q, po raz pierwszy zastosowanej w uznanych zestawach Q5. Można by powiedzieć, że Q3 to po prostu mniejsza wersja tego samego zestawu głośnikowego. Ten sam przetwornik wysoko-tonowy MBe-1, ścianka przednia o ciągłych krzywiznach minimalizująca dyfrakcję, solidne, blokowane nóżki antywibracyjne. Jednakże kolumny Q3 charakteryzują się innymi krytycznymi punktami podziału zwrotnicy oraz innymi częstotliwościami rezonansowymi.

Magico Q3

Magico Q3 stanowią wyjątkowe ucieleśnienie intencji – w sposób zdecydowany realizują cele przyświecające Magico.

 

Parametry techniczne:
– Bas: trzy głośniki – 7″ [17.78 cm]
– Średnica: jeden głośnik – 6″ [15.24 cm]
– Wysokie tony: jeden głośnik berylowy- 1″ [2.54 cm]
– Skuteczność: 90 dB @ 1 W @ 1 metr @ 1 kHz
– Impedancja nominalna: 5 omów, 2.8 omy minimum @ 75 Hz
– Pasmo przenoszenia: +/- 3 dB 26 Hz – 50 kHz (typowo w pomieszczeniu)
– Minimalna moc wzmacniacza: 30 W na kanał
– Wymiary całkowite: Wysokość – 119.4 cm
– Szerokość – 26.7 cm
– Głębokość – 41.7 cm
– Waga: 113 kg / szt.
– Waga zestawu w opakowaniu [ok.]: 272 kg

Cena: 175 500 zł

Więcej informacji: http://magico.net/product/q3.php