Lumen White Aquila

Na AudioShow 2015 zaprezentowano flagowy model firmy Lumen White – White Light Anniversary. Oprócz niego w swej ofercie ten producent posiada także tańsze kolumny głośnikowe, w których stosowane są głośniki z ceramicznymi membranami. Jedną z nich jest Lumen White Aquila. Jest to duża, trójdrożna konstrukcja najwyższej klasy przeznaczona głównie dla audiofilii, w wersji limitowanej.

Trzy głośniki niskotonowe o średnicy membrany 7 cali (175 mm) wypełniają dolną część przedniej ściany. Powyżej znajduje się głośnik średniotonowy, trochę mniejszy, bo o średnicy 6,5 cala (165 mm). Każdy z nich jest wmontowany w lekko owalnym wgłębieniu i osłonięty siatką metalową, gdyż membrana ceramiczna jest wyjątkowo krucha i podatna na uszkodzenia. Producent oficjalnie tego nie podaje, ale można przypuszczać, że są to przetworniki firmy Accuton opracowane na specjalne zamówienie, których cena, w przypadku produktów seryjnych, sięga kilku tysięcy złotych za sztukę. Tweeter zaś to jednostka 1-calowa z charakterystyczną białą wypustką, poprawiającą brzmienie.

Lumen White Aquila

Pięknie wykonana, masywna, lakierowana na wysoki połysk, obudowa Lumen White Aquila posiada przekrój w kształcie kropli wody, by zmniejszyć wewnętrzne odbicia fal dźwiękowych. Co ciekawe producent nie używa materiałów tłumiących w kolumnie, a jedynie wzmocnienia konstrukcyjne. Podobne oszczędności poczynił w zwrotnicy, minimalizując ilość jej elementów składowych. Z tyłu znajduje się pojedyńczy terminal ze złączami firmy WBT, zaś w górnej części – wylot tunelu bass-refleks w postaci dość wąskiej, pionowej szczeliny.

 

Lumen White Aquila

 

Dane techniczne:

Typ: 3-drożny, bass-refleks
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., kopułka o średnicy 25 mm
Głośnik średniotonowy: 1 szt., membrana ceramiczna o średnicy 165 mm
Głośnik niskotonowy: 3 szt., membrana ceramiczna o średnicy 175 mm
Pasmo przenoszenia (przy ± 3 dB): 30 Hz – 47 kHz
Impedancja: 6 Ohmów
Skuteczność (1W/1m): 92 dB
Rekomendowana moc wzmacniacza: 20 – 200 W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 1245 x 325 x 560 mm
Ciężar: 72 kg/szt.
Wykończenie: Maple, Macassar Ebony, Indian cherry or Piano Black

Cena: ok. 28 000 Euro/szt.

 

Strona producenta:  http://www.lumenwhite.com/main.html