Jamo D600 SUB

Subwoofer Jamo D600 SUB wchodzi w skład najnowszego systemu kina domowego D600, który został zbudowany i zatwierdzony zgodnie ze standardem THX, czyli stosowanym w najlepszych zestawach kin domowych. Wraz z pozostałymi kolumnami głośnikowymi, tj. D 600 LCR i D 600 SUR spełnia normy wysokiej klasy THX Ultra 2.

Subwoofer Jamo D600 SUB zbudowany jest na bazie ogromnego, 15-calowego (o średnicy 380 mm) głośnika, sterowanego przez solidny wzmacniacz klasy D o mocy ciągłej 400W, mogącego dostarczyć sygnał szczytowy o mocy ponad 1600 W.

Ciekawostką jest to, że ten przetwornik niskotonowy kontrolowany jest przez system MFB – Motional Feed Back, stosowany przez producentów do lat 80-tych. Polega on na sprzężeniu zwrotnym pochodzącym od ruchu membrany głośnika, gdzie zamontowany specjalny czujnik dostarcza do wzmacniacza informacje o wychyleniu membrany, aby ten skorygował prąd kierowany do głośnika. Uzyskuje się w ten sposób poprawienie impulsu basu poprzez korekcję nieliniowości pracy membrany oraz zmniejszenie rezonansów obudowy subwoofera, a w następstwie niższy bas w mniejszych konstrukcjach, szczególnie typu zamkniętego.

 

Aby ułatwić umieszczenie subwoofera Jamo D600 SUB w pokoju wyposażono go w Boundary Gain Compensation, czyli układ kompensacji wzmocnienia pochodzącego od znajdujących się blisko ścian (subwoofer postawiony przy ścianie, a zwłaszcza w narożniku, wyzwala mocniejsze basy, nawet o kilka dB). Za jego pomocą stłumienie można regulować w pasmie od 20 Hz do 55 Hz.

 

 

Jamo D600 SUB wyposażony jest w unikalny interfejs dotykowy, umieszczony w górnej części obudowy. Wszystkie funkcje sterowane są przez dedykowany procesor cyfrowy DSP, który zapewnia dużą dokładność i powtarzalność.
W trybie gotowości pobór mocy subwoofera jest mniejszy niż 1 W.

Dane techniczne:

Typ: obudowa zamknięta, procesor Active DSP, system Motional Feedback
Głośnik niskotonowy: 15 cali (380 mm)
Moc wyjściowa wzmacniacza: 600 W
Moc muzyczna: 800W
Pasmo przenoszenia (Hz, +/-3dB): 20 – 200
Efektywnośc (dB, 2.8V/1m): 109
Częstotliwość odcięcia: 40Hz-200Hz
Przesunięcie fazy: regulowane (0-180 stopni)
Wejścia: Line, LFE, Speaker Level
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 557 mm x 587 mm x 501 mm
Waga: 32 kg
Wykończenie: czarny lakier fortepianowy

Dodatkowe informacje: http://www.jamo.com/speaker-lines/thx-speakers/D600/?sku=D600