Elac 330 Crystal Edition

ELAC 330 Crystal Edition to 2-drożny, high endowy zestaw głośnikowy z systemem bass reflex, z solidną aluminiową obudową, produkowany przez niemiecką firmę ELAC.

Zastosowany w nim głośnik wysokotonowy JET ELAC jest jednym z najbardziej legendarnych tweeterów w branży hi-fi i zdobył międzynarodową renomę z niezwykłym, przejrzystym i łatwym obrazem dźwięku. Zbudowany jest z harmonijkowej błony współpracującej z silnymi magnesami neodymowymi w kształcie prętów.

Głośnik średnio-niskotonowy to już nowa technologia LLD (Long Linear Drive) oparta na ruchu wąskiej cewki (uzwojenie o wysokości 6,5 mm) w długiej szczelinie powietrznej (jej wysokość to 16 mm), w jednorodnym polu magnetycznym. Dzięki temu cewka głośnika przemieszczania się w amplitudzie ± 8 mm w sposób bardzo liniowy (bez zakłóceń), dokładnie odźwierciedlając zastosowano sygnał audio.

 

Elac 330 Crystal Edition

Nowe głośniki niskotonowe w monitorach Elac 330 Crystal Edition używają elementów z wysokiej jakości tytanu do większej stabilności mechanicznej. Zmniejsza to również straty wynikające z prądów wirowych i pomaga osiągnąć głębsze i bardziej precyzyjne odtwarzanie basów. Zastosowane magnesy neodymowe zwiększają gęstość strumienia magnetycznego i zaoszczędzają miejsce, zapewniając optymalną geometrię pola magnetycznego i większą wydajność.

Elac 330 Crystal Edition

 

Dane techniczne:

– System: 2-drożny, bass reflex
– Głośnik niskotonowy: 1 × 180 mm AS-XR cone, LLD
– Głośnik wysokotonowy: 1 × 60 mm JET III
– Częstotliwość zwrotnicy: 2.900 Hz
– Czułość w dB: 87,5 dB
– Impedancja: 4 Ohm
– Pasmo przenoszenia w Hz: 40 – 50.000 Hz
– Rekomendowana moc wzmacniacza: 30-200 (W / kanał)
– Waga w kg: 10,5
– Wymiary w mm: (Sz x W x G) 188 x 274 x 325/345

Wykończenie: Black High Gloss.

Więcej informacji: http://www.elac.com/