dopasowanie-kolumn-i-subwoofera

strongest antibiotic pill Właściwy dopasowanie kolumn głośnikowych oraz subwoofera to nieodzowny element przy zakupie sprzętu nagłaśniającego.

taking antibiotics and breastfeeding Kolumny głośnikowe muszą być podłączone do wzmacniacza, który przetwarza i wzmacnia dźwięk. Dlatego dokonując odpowiedniego doboru kolumn i subwoofera musisz pamiętać, aby parametry ich pracy dobrać w stosunku do parametrów amplitunera, który posiadasz lub kupujesz.

Impedancja znamionowa

http://craftandroot.com/?c=buy-ampicillin-250mg-online-USA Najważniejszym z nich jest impedancja znamionowa kolumn, wyrażana w omach [Ohm]. Jej wartość musi zawierać się w przedziale, który obsługuje amplituner. Jeżeli wartości będą niezgodne, urządzenia mogą ulec uszkodzeniu. Impedancja znamionowa kolumn może wynosić od 2 do 16 Ohm. Informację o impedancji znamionowej amplitunera znajdziesz w tylnej części jego obudowy lub w danych technicznych sprzętu.

buy augmentin in Des Moines Iowa IA USA  

Moc wzmacniacza

köpa amoxicillin på internet Kolejny parametr, na który musisz zwrócić uwagę, to zalecana moc wzmacniacza. Jest to zakres mocy znamionowej RMS, jaką powinien posiadać wzmacniacz w amplitunerze, aby w sposób optymalny wykorzystać kolumny. Jeżeli wynosi on na przykład od 30 do 150 W, oznacza to, że możesz wykorzystać amplituner o mocy znamionowej RMS 100 W na jedną kolumnę. Jest to parametr stosunkowo rzadko podawany przez producentów. Jeżeli nie znajdziesz go w danych technicznych, kieruj się mocą znamionową RMS dla każdej z kolumn. Wartość ta powinna być większą o 10–30% w stosunku do mocy znamionowej amplitunera, na przykład jeżeli amplituner ma moc znamionową RMS 50 W na kanał, to każda z kolumn może mieć moc znamionową RMS od 55 do 70W. Do takiego wzmacniacza nie ma sensu kupować kolumn o mocy znamionowej RMS 150 W, ponieważ nie wykorzystasz ich w pełni.

watch Często spotykaną informacją w danych technicznych podawanych przez producenta zestawu głośnikowego jest rekomendowana moc wzmacniacza. W ten sposób podawany jest przedział jego mocy wyjściowej jaki możemy stosować bezpiecznie dla tych kolumn.

Zatem prawidłowe dopasowanie kolumn i subwoofera to zapoznanie się z ich danymi technicznymi.

 

http://kolumny-glosnikowe.pl/wp-content/uploads/2013/01/dopasowanie-kolumn-i-subwoofera.jpghttp://kolumny-glosnikowe.pl/wp-content/uploads/2013/01/dopasowanie-kolumn-i-subwoofera-150x150.jpgAutorPoradyamplituner,dobór kolumn,dobór subwoofera,głośnik,impedancja,impendancja,kolumna głośnikowa,moc znamionowa,Ohm,RMS,wzmacniacz
Właściwy dopasowanie kolumn głośnikowych oraz subwoofera to nieodzowny element przy zakupie sprzętu nagłaśniającego. Kolumny głośnikowe muszą być podłączone do wzmacniacza, który przetwarza i wzmacnia dźwięk. Dlatego dokonując odpowiedniego doboru kolumn i subwoofera musisz pamiętać, aby parametry ich pracy dobrać w stosunku do parametrów amplitunera, który posiadasz lub kupujesz. Impedancja znamionowa Najważniejszym z...