Dali Ikon 6 MK2

Od 1983 roku duńska firma DALI – Danish Audiophile Loudspeaker Industries opracowuje i produkuje, o charakterystycznym, skandynawskim wyglądzie, zespoły głośnikowe, w tym i przedstawiony poniżej model Dali Ikon 6 MK2, który otrzymał międzynarodową nagrodę EISA na rok 2010/2011. Stowarzyszenie EISA (skrót od ang. European Imaging and Sound Association – Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku) obejmuje 18 krajów i jest wyjątkowo cenioną nagrodą w dziedzinie sprzętu audiowizualnego. Głośniki Dali po raz pierwszy w historii zostały wyróżnione przez to prestiżowe stowarzyszenie.

Dali Ikon 6 MK2 wyposażony jest w dwa 6,5-calowe przetworniki średnio-niskotonowe (charakterystyczne dla produktów tego producenta są brązowe membrany celulozowe głośników niskotonowych, zastosowane również w tym modelu) połączone z unikalnym hybrydowym modułem wysokotonowym DALI pozwala na osiągnięcie poziomu precyzji i rozdzielczości najdrobniejszych detali, zwłaszcza w średnich i małych pomieszczeniach.

Dali Ikon 6 MK2

 

Proste skandynawskie wzornictwo (kolory wykończenia: czarny, jasny orzech i biały) z ciemniejszą powierzchnią frontu nadaje tym kolumnom głośnikowym  posmak ekskluzywności i indywidualizmu.

Typowe dla kolumn Dali są zwrotnice często montowane metodą bezpośredniego łączenia końcówek elementów, a całość bezpośrednio mocowana na terminalach, co minimalizuje potencjalne straty sygnału.

Konstrukcja frontu kolumn Dali Ikon 6 MK 2 skutecznie rozprasza wibracje i rezonanse. Ponadto, krawędź skierowanego do przodu kanału bass-reflexu posiada uszczelkę wykluczającą wszelkie przedmuchy powietrza i turbulencje.

 

Dane techniczne:

Hybrydowy moduł wysokotonowy, przetwornik super wysokotonowy: 1 x 17 x 45 mm  – wstęga
Hybrydowy moduł wysokotonowy, przetwornik wysokotonowy: 1 x 28 mm – kopułka tekstylna
Przetwornik niskotonowy: 2 x 6.5″  – membrana z włókien drzewnych
Typ obudowy: Bass reflex

Zakres częstotliwości +/- 3dB: 39 – 30.000 Hz
Czułość (2,83 V/1 m): 89,0 dB
Impedancja: 6 Ohm
Rekomendowana moc wzmacniacza: 25 – 180 Watt
Częstotliwość podziału: 700/2.600/14.000 Hz

Wejścia: Bi-wire
Wymiary obudowy z podstawą i grillem: 1000 X 190 X 355 mm
Masa z podstawą i grillem: 17,8 kg

Dołączone akcesoria: instrukcja, gumowe amortyzatory, kolce

Cena zestawu: ok. 5000 zł/para

 

Więcej informacji: http://www.dali-speakers.pl/pl-PL/Produkty/IKON-6-MK2.aspx