subwoofer-paradigm

see Elementem dopełniającym zestawu kina domowego, a niekiedy i kolumn jest subwoofer. Czasami jest częścią kompletu kolumn, częściej należy kupić go osobno. Warto to zrobić, ponieważ umożliwia on uzyskanie „głębszego”, bardziej wyrazistego dźwięku o niskiej częstotliwości, na przykład wierne oddanie uderzania w kotły lub stworzenie wiarygodnego odgłosu wybuchu. W filmach DVD określany jest jako osobna ścieżka dźwiękowa (oznaczenie „X.1”, na przykład 5.1), przeznaczona wyłącznie dla tego urządzenia (zawiera ona najniższe tony).

cipro 250mg cost Australia

amoxicillin 250mg cost UK Jego konstrukcja charakteryzuje się mocną, stabilną obudową i może posiadać więcej niż jeden głośnik sporych rozmiarów oraz dużym układzie magnetycznym, a czasami także membranę pasywną.  To wszystko powoduje, że należy on do najcięższych elementów systemu nagłośnienia.

go site  

Subwoofer aktywny

follow url Większość ich, sprzedawanych oddzielnie, to urządzenia aktywne, wyposażone we wbudowany wzmacniacz, który steruje wewnętrznym głośnikiem. Umożliwia to niezależną od amplitunera regulację głośności subwoofera w zakresie mocy, jaka go charakteryzuje.  W subwooferach aktywnych często stosuje się przełączane lub regulowane układy filtrów (regulacja częstotliwości odcięcia, regulacja przesunięcia 0 lub 180 stopni), tak by można dobrać górną częstotliwość graniczną pracy subwoofera w sposób zoptymalizowany pod kątem kolumn odtwarzających średnie i wysokie tony. Pozwala to na dobranie jego parametrów pracy do zastosowanego zestawu współpracujących kolumn i amplitunera.

Subwoofer pasywny

get link Wykorzystuje on zewnętrzny wzmacniacz (na przykład w amplitunerze), co pozwala na regulowanie emitowanego basu tylko poprzez ustawienia w samym amplitunerze. Zwykle ogranicza to możliwość korygowania jego parametrów dźwiękowych, takich jak poziom sygnału, częstotliwość odcięcia czy faza przesunięcia.

zithromax prices Australia Kupując subwoofer do swojego zestawu nagłośnienia, jeżeli tylko amplituner pozwala na takie podłączenie, powinieneś wybrać aktywny.

http://kolumny-glosnikowe.pl/wp-content/uploads/2013/01/subwoofer-paradigm-1.jpghttp://kolumny-glosnikowe.pl/wp-content/uploads/2013/01/subwoofer-paradigm-1-150x150.jpgAutorPoradyamplituner,basy,kino domowe,subwoofer,wzmacniacz
Elementem dopełniającym zestawu kina domowego, a niekiedy i kolumn jest subwoofer. Czasami jest częścią kompletu kolumn, częściej należy kupić go osobno. Warto to zrobić, ponieważ umożliwia on uzyskanie „głębszego”, bardziej wyrazistego dźwięku o niskiej częstotliwości, na przykład wierne oddanie uderzania w kotły lub stworzenie wiarygodnego odgłosu wybuchu. W filmach...