Cambridge Aeromax 6

Sprzęt firmy Cambridge to nie tylko cyfrowe urządzenia klasy HiFi, ale również kolumny głośnikowe, zarówno te półkowe, jak i podłogowe. Oczywiście, i subwoofery znajdują się w jej ofercie. Wszak ten producent specjalizuje się w nowoczesnych systemach kina domowego. Jedną z najbardziej udanych konstrukcji zestawu stojącego jest model Cambridge Aeromax 6. Powstał on po zmianach jakie dokonali inżynierowie na poprzedniej serii. Najważniejsza nowość to przetwornik średnio-wysokotonowy BMR (Balanced Mode Radiator) czwartej generacji o wyjątkowo rozszerzonym paśmie wysokich częstotliwości (do 22 000 Hz).

Jak wiadomo, jednym ze słabych punktów zestawów głośnikowych jest rozjazd pomiędzy głośnikiem wysokotonowym i średnicą. Częstotliwość podziału zwrotnicy między tymi przetwornikami z reguły znajduje się w okolicy 3 kHz. Czyli w obszarze, w którym ludzkie ucho jest wyjątkowo wrażliwe. Wszelkie niedoskonałości w podziale ich pasm są słyszane przez wprawne ucho słuchacza.
Z tego powodu firma Cambridge zastosowała jeden taki połączony głośnik, szerokopasmowy, o średnicy 2 cali. Dzięki temu nie ma „przejścia” między przetwornikami, zatem otrzymujemy spójny dźwięk o szerokim spektrum.

W pasmie niskich tonów pracują tu dwa głośniki z membranami papierowymi o średnicy 6,5 cala. Wszystkie one zostały sprytnie umieszczone na przedniej ścianie – wraz z otworem portu bass-refleks uzyskano efekt lustrzanego odbicia.

 

Cambridge Aeromax 6

 

Okablowanie wewnętrzne Cambridge Aeromax 6 wykonano z miedzi beztlenowej (OFC), aby zapewnić jak najczystszy sygnał od pozłacanych zacisków kablowych do zwrotnicy i głośników. Obudowa występuje tylko w kolorze białym lub czarnym połysku i standardowo stoi na cokole z wmontowanymi kolcami. Z tyłu znajduje się skromny terminal z jedną parą pozłacanych złączy.

 

Dane techniczne:

Typ: 2-drozny, bass-refleks
Głośnik średnio-wysokotonowy: 1 szt., BMR (Balanced Mode Radiator), o średnicy 2″
Głośnik niskotonowy: 2 szt. membrana papierowa, o średnicy 6,5 cala
Pasmo przenoszenia: 30 – 22 000 Hz
Impedancja: 8 Ohmów
Efektywność: 89 dB
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 250 Hz
Rekomendowana moc wzmacniacza: 25 – 120 W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 980 x 240 x 344 mm
Waga: 17 kg/szt.
Cena: ok. 5500 zł/para

 

Więcej informacji: https://www.cambridgeaudio.com/pl/products/speakers