Budowa kolumny głośnikowej

Budowa kolumny głośnikowej

http://wangka.com.au/page/2/?w=buy-ampicillin-in-Tokyo-Japan Głośnik jako samodzielny przetwornik sygnału ma bardzo niską sprawność, ponieważ fale dźwiękowe wytwarzane przez membranę z przodu i z tyłu znoszą się wzajemnie. Szczególnie dotyczy to głośników niskotonowych o dużej powierzchni membrany.

http://www.kdaat.org/?k=best-drug-for-depression-and-insomnia Z tego powodu budowa kolumny głośnikowej najczęściej polega umieszczeniu głośników tak, aby dźwięk mógł promieniować w jednym kierunku. Dobrze wykonana i „zestrojona” obudowa często stanowi o sukcesie lub porażce jej konstruktora, czy całego zespołu pracującego przy niej. Gdyż przy zastosowaniu bardzo dobrych przetworników, ale zamontowanych w źle skonstruowanej obudowie uzyskany efekt jest znacznie gorszy niż z tanich głośników, ale w prawidłowo wykonanej obudowie. Stąd przemyślana budowa kolumny głośnikowej jest kluczem dobrego odtwarzania dźwięku.

click here

http://premiumflooringsolutions.co.uk/?p=best-medications-for-social-anxiety-online Obudowa może, a nawet powinna mieć kształt odbiegający od sześcianu. A jest to związane z potrzebą niwelowania wewnętrznych rezonansów fal dźwiękowych, jak i fal stojących powstających wewnątrz obudowy. Z tego też powodu stosuje się wewnątrz obudowy materiał tłumiący (najczęściej wełna), ale nie dotyczy to subwooferów.

http://www.faeganspub.com/?f=buy-metronidazole-online-Sydney Obudowę zespołu głośnikowego wykonuje się najczęściej z drewna, z dobrej jakości płyt MDF czy płyty wiórowej o dużej gęstości, twardości i wytrzymałości. W konstrukcjach „budżetowych” do przedniej części stosowane są płyty MDF, zaś pozostałe ściany robi ze zwykłej płyty meblowej. Najlepszym materiałem do budowy, spotykanym w naturze, jest marmur lub granit. Jednak ze względu na koszt, trudność obróbki oraz ciężar nie są one wykorzystywane.

antidepressant medications for PMS Właściwa budowa kolumny głośnikowej to nie tylko zewnętrzna konstrukcja. W celu zapobieżenia drgań  i uniknięcia rezonansu stosuje się odpowiednie wzmocnienia. Im większa obudowa tym grubsze ścianki (co najmniej 16 mm), a wewnątrz często montuje wzmocnienia w postaci poprzecznych listew, czy specjalnych kratownic. Niektórzy producenci wzmacniają całość metalowymi konstrukcjami lub dociążają piaskiem.

source link W przypadku kolumn podłogowych stosuje się kolce pod obudowy jako nóżki, po to by drgania nie przenosiły się na podłogę. Przy mniejszych konstrukcjach, na przykład w kolumnach podstawkowych należy stosować specjalne, stabilne podstawki ( tzw. standy).

http://adultztoyworld.com.au/?a=paxil-price-in-USA Rodzaje obudów:

  • zamknięta,
  • bass-refleks,
  • z pasywnym radiatorem,
  • bandpass
  • tubowa,
  • z linią transmisyjną.

http://www.olvarwood.com.au/?o=antibiotics-prices-UK  

price of flagyl US  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *