ATC SCM 7 v.3

Angielska firma Acoustic Transducer Company (ATC) oferuje zarówno profesjonalne kolumny głośnikowe, jak i też do użytku domowego. W tej drugiej grupie znajduje się opisywany poniżej zestaw głośnikowy SCM 7 trzeciej generacji.

SCM 7 to solidny, mały monitor o bardziej stonowanym wyglądzie niż jego poprzednie wersje. Obudowa ma kształt przypominający nieco lutnię, czyli owalnie zwężający się ku tyłowi. Tradycyjnie w ten sposób konstruktor pozbywa się części problemów w rezonansami wewnętrz kolumny głośnikowej. A zarazem nadaje bardziej „instrumentalnego” kształtu całej konstrukcji. Wadą takiego rozwiązania jest trudniejszy montaż poszczególnych elementów drewnianych.

Głośnik średnio-niskotonowy o średnicy membrany 5 cali (125 mm) posiada ogromny układ magnetyczny (jak na tej wielkości przetwornik), zaś wysokotonowy jest kopułkowy o średnicy membrany 25 mm z neodymowym magnesem.

 

ATC SCM 7 v.3

 

W tej najnowszej wersji oba głośniki zostały idealnie wpuszczone w fornirowany panel przedni. Zamiast maskownicy z tkaniny użyto stylowej, metalowej siatki z oczkami heksagonalnymi, przytrzymywana przez ukryte w obudowie kolumny magnesy. Zatem łatwo ją zdjąć.

Na tylnej ściance SCM 7 znajduje się terminal z dwiema parami nieizolowanych złączy, umożliwiających podłączanie w układzie Bi-Wiring.

O wysokiej jakości wykonania świadczy to, że producent daje 6-letnią gwarancję.

ATC SCM 7 v.3

Dane techniczne:

Typ: 2-drożny, zamknięty
Głośnik wysotonowy: 1 szt., kopułkowy, membrana o średnicy 1″ (25 mm), magnes neodymowy,
Głośnik średnio-niskotonowy: 1 szt., mebrana o średnicy 5″ (125 mm)
Impedancja: 8 Ohms
Pasmo przenoszenia (- 6dB): 60 Hz – 22 kHz
Efektywność (1W/1m): 84dB
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 2,5 kHz
Rekommendowana moc wzmacniacza: 50 – 200 W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 300 x 174 x 215 mm
Waga: 7,5kg
Wykończenie: Cherry, Black Ash

 

Więcej informacji: http://www.atcloudspeakers.co.uk/hi-fi/loudspeakers/hifi-passive-series/scm7-mk3/