Arabesque Minissimo

Firma Crystal Cable znana jest głównie z przewodów audio (w tym i głośnikowych), ale produkuje również kolumny głośnikowe Arabesque o wyjątkowym wyglądzie. Oprócz zestawów podłogowych o przeźroczystej obudowie Glass Master czy Absolute, są i małe monitory Arabesque Minissimo wyróżniające się niezwykłym kształtem i kolorystyką.

Mocno zakrzywiona obudowa Arabesque Minissimo, coś na podobieństwo kropli wody, powstaje z płyt o rożnych grubościach. Dodatkowo są one wewnątrz pofałdowane, by maksymalnie zredukować rezonanse własne.

Na spodzie, którego prawie cała powierzchnia jest aluminiową pokrywą, znajduje się otwór tunelu bass-refleks. Jako standy służą 3 chromowane rury, każda o innej średnicy (30, 45 i 60 mm), przytwierdzone na stałe do wcześniej wspomnianej, dolnej pokrywy. Całość stabilizuje aluminiowa podstawa o grubości 40 mm. W tylnej części obudowy zamontowano pojedynczy terminal. Wykończenie dostępne jest w 5 pastelowych kolorach.

 

Głośnik niskotonowy to jednostka o 6-calowej (155 mm) membranie z laminowanego papieru, pochodząca od Scan-Speak’a. Zaś przetwornik wysokotonowy posiada berylową kopułkę o średnicy 26 mm (1 cal). On również pochodzi z oferty Scan-Speak’a. Firma Crystal Cable oferuje również wersję tego zestawu z tweeterem o diamentowej kopułce Arabesque Minissimo Diamond, który rozszerza pasmo do 50 kHz.

 

Dane techniczne:
Typ: 2-drozny, bass-refleks
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., kopułka berylowa o średnicy 26 mm (1 cal)
Głosnik niskotonowy: 1 szt., membrana z laminowanego papieru o średnicy 155 mm (6 cali)
Pasmo przenoszenia (–3dB): 48 – 38 000 Hz
Efektywnośc: 86 dB/2,83V/m
Impedancja: 8 Ohm
Rekomendowana moc wzmacniacza: 50 W (dla wzmacniaczy lampowych – 30 W/8 Ohm)
Częstotliwośc podziału zwrotnicy: 1800 Hz (filtry 1-go rzędu)
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 965 (ze standem) x 267 x 248 mm
Ciężar: 25,5 kg/szt
Cena: ok. 20 000 USD/para

 

Link do producenta: http://www.crystalcable.com/speakers/