Aperion Audio Verus Grand Tower

Amerykański producent kolumn głośnikowych Aperion Audio sprzedaje swoje produkty wyłącznie poprzez własny kanał sprzedaży w internecie. Ma to swoje dobre strony, na przykład w postaci niskiej ceny oraz 10-letniej gwarancji na zestawy. Ta niska cena wynika również z tego, że ich produkcja odbywa się w Chinach, lecz w przeciwieństwie do ogólnej opinii wyrobów tam produkowanych, zestawy te charakteryzują się wysoką jakością wykończenia.

 

Kolumna głośnikowa Aperion Audio Verus Grand Tower Speaker jest największym zestawem podłogowym wśród wyrobów tejże firmy.
Często spotkać ją można jako element nagłośnienia w zestawie kina domowego. Posiada ona 5 głośników w układzie pionowym:

– na górze 2 sztuki przetworników średniotonowych o średnicy 5 cali z membraną z Kevlaru i aluminiowym korektorem fazy,

– między nimi umieszczono jeden głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką i Aperion Axially Stabilized Radiator™, czyli radiatorem stabilizowanym osiowo,

– a w dolnej części zamontowano 2 głośniki niskotonowe o średnicy 6 cali, również z membraną z Kevlaru.

 

Aperion Audio Verus Grand Tower

 

Maskownica, wykonana z blachy perforowanej, przytwierdzona jest do przedniej ścianki za pomocą magnesów, które subtelnie schowano w przegrodzie.

Przód kolumny Aperion Audio Verus Grand Tower emanuje swoją jednokolorową (matowo-czarną) prostotą, zaś tył jest tego przeciwieństwem. Z zaokrąglonymi narożnikami i szerokości połowie mniejszej niż front. Wizualnie dominują dwa tunele bass-refleks oraz terminal z dwoma zestawami pozłacanych złącz, które umożliwiają podłączenie w systemie Bi-Wiring lub biamping.

 

Aperion Audio Verus Grand Tower

 

Od razu widać, że ten design został dokładnie przemyślany przez konstruktorów i naprawdę cieszy oko klienta. Możliwe są dwa rodzaje wykończenia obudowy: Gloss Piano Black (czarny lakier fortepianowy) lub Gloss Cherrywood (wiśnia na wysoki połysk).

Cała konstrukcja Aperion Audio Verus Grand Tower postawiona jest na dwóch stopach z odlewanego aluminium, do których przymocowano 4 sztuki kolców z regulacją poziomu.

 

Dane techniczne:

Typ: 3-drożny, podwójny bass-refleks
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., jedwabna kopułka o średnicy 1″ (25 mm)
Głośnik średniotonowy: 2 szt., membrana z Kevlaru o średnicy 5″ (125 mm), aluminiowy korektor fazy
Głosnik niskotonowy: 2 szt., membrana z Kevlaru o średnicy 6″ (150 mm)
Pasmo przenoszenia (+/- 6dB): 35 – 22 000 Hz
Impedancja: 6 Ohmów
Efektywność: 92 dB
Rekomendowana moc wzmacniacza: 20 – 300 W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 110,5 x 20,3 x 30,5 cm
Waga: 29,5 kg

 

Więcej informacji: http://www.aperionaudio.com/verus-grand-tower-speaker-2