Amphion Argon 3

Podstawkowa kolumna głośnikowa Amphion Argon 3 to średniej wielkości konstrukcja o dość daleko posuniętym minimalizmie w swoim wyglądzie, tak często spotykanym w produktach firm skandynawskich.

Ów model firmy Amphion jest dwudrożny monitorem. Głośnik średnio-niskotonowy o średnicy 16,5 cm posiada aluminiową membranę, wokół której przymocowano kołnierz.

Na ten głośnik, zamiast maskownicy, wciska się metalową siateczkę, chroniącą głośnik przed uszkodzeniem mechanicznym. W ten sposób unika się lekko szpecących otworów podtrzymujacych maskownicę.

Jako głośnik wysokotonowy pracuje przetwornik z 1-calową (25 mm), tytanową kopułką z charakterystycznym, szerokim falowodem, czyli kanałem służącym do prowadzenia fal akustycznych. Jest tu także rozwiązanie o nazwie U/D/D (Uniformly Directive Diffusion), które, jak informuje firma, zapewnia równomierną dyspersję fal dźwiękowych, dzięki czemu minimalizowane są anomalie spowodowane odbiciami od ścian, podłogi i sufitu.

 

Amphion Argon 3

 

Obudowa wykonana z grubej płyty MDF jest wyjątkowo ciężka. Cała kolumna waży 11 kg. Ale za to wykonana z wysoką precyzją i kunsztem. W środku przestrzeń wypełniono gąbką, a na wewnętrznej tylnej ściance, nad wzmocniającą poprzeczką, zamontowano zwrotnicę. Z tyłu obudowy znajdują się: otwór bass-reflex, 2 złocone złącza terminala umożliwiające zastosowanie każdego rodzaju przewodów oraz tabliczka znamionowa.

Amphion oferuje wykończenie tego modelu w czerni, bieli, a także w naturalnych fornirach: czereśni, brzozie i orzechu.

Amphion Argon 3

 

Dane techniczne:

Typ: 2-drożny, bas-refleks
Głośnik średnio-niskotonowy: 1 szt., 6,5″ membrana aluminiowa
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., 1″ kopułka tytanowa
Pasmo przenoszenia (+/-3dB): 35 – 30 000 Hz
Impedancja: 8 Ohm
Efektywność: 87 dB
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 1600 Hz
Rekomendowana moc wzmacniacza:     20 – 150 W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 380 x 191 x 305 mm
Waga: 11 kg
Wykończenie: czarne, białe oraz naturalne forniry: wiśnia, brzoza i orzech