Advance Acoustic K11s

Advance Acoustic to francuski producent zestawów głośnikowych, które montowane są w Chinach, co nie umniejsza ich klasy. Robi tak wiele firm, opierając swoją myśl techniczną na inżynierach zatrudnionych w centrali, ale w celu obniżenia kosztów wytwarzanie ich zlecają głównie manufakturom w Chinach.

Jednym z najlepszych ich produktem jest trójdrożna kolumna podłogowa Advance Acoustic K11s posiadająca aż 6 przetworników, co przekłada się na jej wyjątkowo wysoką efektywność – 94 dB. Głośnik wysokotonowy, z jedwabną kopułką o średnicy 25 mm i neodymowym magnesem, został
umieszczony pośrodku przedniej ścianki, między czterema głośnikami średniotowymi. Te ostatnie, z membraną z pulpy celulozowej o średnicy 130 mm, pracują, według producenta, w układzie d’Appolito. Ich pasmo przenoszenia zaczyna się dość nisko, bo od 100 Hz, zatem pełnią one po części rolę także przetworników niskotonowych.

Na bocznej ścianie, w jej dolnej partii, znajduje się wielki głośnik niskotonowy. Jego średnica to 310 mm, czyli ponad 12 cali, co kwalifikuje go na równi z dobrymi subwooferami. On też posiada membranę papierową.

 

 

Wąska i wysoka konstrukcja obudowy Advance Acoustic K11s powstała z płyt MDF, wzmacnianych panelami z litego drewna. Całość wykończona jest lakierem fortepianowym w dwóch dostępnych kolorach: czarnym lub białym. Aby zwiększyć stabilność kolumny od spodu przykręcany jest cokół, do którego można dokręcić cztery kolce. Z przodu, pod głośnikami znajduje się wylot tunelu bass-refleks, zaś na tylnej ścianie terminal z podwójnymi zaciskami. Do nich dołączone są blaszki, gdyż kolumny Advance Acoustic K11s mogą pracować w układzie bi-wiring.

 

Dane techniczne:
Typ: 3-drożne, bass-refleks
Głośnik wysokotonowy: 1 szt., kopułka jedwabna o średnicy 25 mm, magnes neodymowy
Głośnik średnotonowy: 4 szt., membrana papierowa o średnicy 130 mm
Głośnik niskotonowy: 1 szt, membrana papierowa o średnicy 310 mm
Pasmo prznoszenia: 28 Hz – 22 kHz
Skuteczność: 94 dB
Impedancja nominalna: 8 Ohm
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 100 Hz, 2,9 kHz
Rekomendowana moc wzmacniacza: 20 – 300 W
Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 1224 x 235 x 450 mm
Waga: 38,35 kg/szt.

Cena: 12 000 zł/para

Strona producenta: http://advance-acoustic.com/en/hifi-loudspeakers/floorstanding-speaker/14-k11s